Poszukiwania soli kamiennej w sklepie

Bardzo lubię robić wszelkie przetwory. Nie ukrywam, że moimi popisowymi przetworami są ogórki małosolne. Właśnie zaczynał się sezon na takie przetwory. W tym roku planowałam przygotować nawet kilkadziesiąt słoików. Oprócz ogórków potrzebowałam przede wszystkim odpowiedniej soli. Bez odpowiedniej soli kamiennej, niejodowanej, przetwory nie mogłyby się udać.

W jakim sklepie kupię sól kamienną?

sól kamienna sklepByła mi potrzebna wysokojakościowa, niejodowana sól kamienna Sklep do którego zdecydowałam się udać po jej kupno, znajdował się bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania. Był to sklep ze zdrową żywnością, gdzie można było dostać ekologiczne produkty oraz przyprawy. Bez problemu znalazłam tam gruboziarnistą sól kamienną, która była naturalna i nie miała w swoim składzie żadnych substancji chemicznych. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to bardzo dobry wybór do przygotowywania ogórków małosolnych, ponieważ taka sól zapewnia przetworom najdłuższą świeżość. Zdecydowałam się zakupić od razu kilkanaście kilogramów takiej soli. Była ona aktualnie dostępna w bardzo dobrej, promocyjnej cenie, dlatego nie wahałam się zbyt długo. Bardzo szybko przekonałam się, że to była właściwa decyzja. Sól kamienna, którą zdecydowałam się zakupić była wysokojakościowa i miała długi termin przydatności do spożycia. Mogłam jej używać nie tylko do przygotowywania przetworów, ale także innych dań mięsnych i rybnych.

Taką sól można bez problemu przechowywać w mieszkaniu nawet przez kilka miesięcy po otwarciu opakowania. Należy tylko pamiętać o tym, że powinno się ją trzymać w suchym miejscu i szczelnie zamkniętym pojemniku. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zachowa ona wszystkie swoje właściwości. Cieszę się, że w tym sklepie bez problemu dostałam duże ilości soli.

Poszukiwania soli kamiennej w sklepie
Przewiń na górę