Pomysł na wakacje – kurs żeglarski

kurs żeglarski

Coraz więcej osób stawia na coraz to bardziej wymyślne sposoby spędzenia wolnego czasu. Przodują wszelkie pomysły na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że polskie lato oraz wczesna jesień należą do bardzo urokliwych pór roku, pełnych słońca i długich, pogodnych wieczorów.

Kurs żeglarski – ciekawe spędzanie wakacji

kurs żeglarski

Polacy coraz częściej stawiają na wspólne spędzenie wolnego czasu wraz ze swoją rodziną oraz najbliższymi przyjaciółmi – popularne są więc wszelkie formy aktywności, które mogą zaangażować sporą grupę osób oraz stanowią atrakcję zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci czy młodzieży. Według badań jednym z najpopularniejszych sportów ostatnio są wyprawy jachtem oraz żagle (a także zorganizowanego przez wykwalifikowaną firmę obozy żeglarskie, podczas których doświadczona kadra uczy grupę posługiwać się tym środkiem transportu – ten rodzaj aktywności szczególnie popularny jest wśród młodzieży, o wiele rzadziej wśród dorosłych). Generalnie według polskich przepisów nie wymaga się żadnych uprawnień do tego, aby kierować żaglówką poniżej 7.5 metra długości (takich jak chociażby patent sternika motorowodnego, który nie jest wymagany w takich sytuacjach), samodzielne kierowanie żaglówką bez żadnej wiedzy oraz doświadczenia jest co najmniej lekkomyślne i może stać się także niebezpieczne. W każdym razie przed rozpoczęciem takiej przygody na żaglach warto jednak odbyć podstawowy, fachowy kurs żeglarski, podczas którego nauczymy się obsługi żaglówki oraz uzyskamy doświadczenie oraz wiedzę jak nią kierować podczas różnych warunków i w rozmaitych trudnych sytuacjach.

Po takim kursie można się także starać o patent żeglarski. Takie uprawnienie pozwoli nam z czasem przesiąść się na żaglówki o nieco większych gabarytach. Warto pamiętać, żeby sam początek przygody warto wybierać mniejsze jeziora i starać się wypływać w okresie pogodnych warunków atmosferycznych.

Pomysł na wakacje – kurs żeglarski
Przewiń na górę