Polecany gabinet trychologiczny

O stan włosów przeważnie bardziej dbają kobiety, ponieważ dla nich piękna i gęsta fryzura stanowi atrybut kobiecości. Mężczyźni przeważnie są pogodzeni z wypadaniem włosów, bo przeważnie strzygą je na krótki i nie jest to tak bardzo widoczne.

Jakie schorzenia leczą trycholodzy?

dobry trycholog białystokKażdemu z nas wypadają włosy, gdyż ich cykl życia wynosi około siedem lat. Ponadto jesienią i zimą wiele osób obserwuję wzmożone wypadanie włosów, które także jest normalną reakcja organizmu, która po maksymalnie kilku miesiącach mija. Jednak kiedy na miejscu wypadającego włosa nie pojawia się nowy, to w krótkim czasie można dostrzec przerzedzone miejsca na skórze głowy. Taki stan jest niepokojący, bo może stanowić o poważnym schorzeniu, z którym trzeba się udać lekarza. Najlepszy będzie dobry trycholog Białystok jest miastem, w którym na pewno go znajdziemy. Jest to lekarz, który zajmuje się wszelkimi schorzeniami skóry głowy oraz problemami włosów. Przede wszystkim kierują się do niego pacjenci z łysieniem plackowatym, androgenicznym, łupieżem, nadmiernym wypadaniem włosów czy suchością kosmków. Jeżeli zauważymy u siebie jakiś niepokojący syndrom, to lepiej od razu się udać do trychologa niż czekać aż problem sam się rozwiąże, gdyż może się okazać, że sytuacji nie da się odwrócić i konieczny będzie przeszczep. Podczas wizyty, trycholog wykonuje badanie skóry głowy i włosów specjalną kamerą z dużym powiększeniem, a także przeprowadza wywiad. W większości przypadków jest w stanie od razu postawić diagnozę.

W Polsce działa nawet kilkaset gabinetów trycholgicznych, które są coraz częściej odwiedzane przez pacjentów z mniej poważnymi schorzeniami, które można skutecznie uleczyć. To świadczy o świadomości pacjentów i chęci regularnego dbania o swoje włosy.

Polecany gabinet trychologiczny
Przewiń na górę