Poduszka minky dla dziecka

Kupując łóżeczko i wózek dla dziecka, koniecznie musimy się zastanowić nad zakupem odpowiedniej pościeli. Na lato lekka, przewiewna kołderka, a na zimę ocieplana z miękkim wkładem. Co do poduszeczki, to lekarze zalecają aby przez pierwsze miesiące dziecko spało na płasko, a potem na cieniutkiej poduszce.

Z czego jest uszyta poduszka minky?

poduszki minky dla dzieciTak jak każdy dorosły człowiek, dziecko też ma swoje ulubione pozycje, w których mu się najwygodniej śpi. Noworodki nie mają jeszcze w pełni ukształtowanego kręgosłupa, dlatego konieczne jest odpowiednie podparcie w trakcie leżenia i spania. W pierwszym miesiącu dziecko nie potrzebuje poduszki pod głową, ale w późniejszym czasie przyda się płaska, średnio twarda podusia, która delikatnie podniesie główkę powyżej linii barków. Jest to bezpieczna pozycja, w której maleńkie dzieci mogą spokojnie spać. Poduszki minky dla dzieci są uszyte z miękkiego polaru, w dotyku przypominającego pluszową zabawkę. Z jednej strony poduszka ma bawełniany materiał, który pozwala skórze oddychać, a z drugiej miękki polar minky, który doskonale grzeje w chłodniejsze dni. Poduszki dla dzieci mają dwa rozmiary, jeden mniejszy do wózka o wymiarze dwadzieścia na trzydzieści centymetrów, a drugi większy, przeznaczony do łóżeczka o rozmiarze czterdzieści na pięćdziesiąt centymetrów. Poduszki mogą być zupełnie płaskie, bez jakiegokolwiek wypełnienia, albo z miękka pianką poliestrową o wysokości do dwóch centymetrów. Rodzaj poduszki należy dobrać do wieku dziecka.

Poduszki minky często możemy kupić w zestawie z kołderką uszytą z tego samego materiału. Poduszkę bez wypełnienia można prać w pralce w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza i na lewej stronie można prasować żelazkiem nastawionym na bawełnę. Wysokiej jakości poduszka, posłuży na długie miesiące.

Poduszka minky dla dziecka
Przewiń na górę