Podróż motocyklowa – jaki kask na motor wybrać?

kask na motor nolan

Wielu motocyklistów przed pierwszą wyprawą stoi przed wyborem stroju na swoją wyprawę. Jaki jest wybór? Wybór nie jest duży. Albo strój będzie skórzany albo tekstylniany. Czym się różnią, jeżeli chodzi o dalekie wyprawy? Tekstyl jest po prostu materiałem, który jest stworzony do dalekich podróży.

Kask na motor nolan fajnie wygląda

kask na motor nolanTutaj nie ma co dużo mówić. Podpinki nieprzemakalne, termiczne i nie przepuszczające wiatru. Cała masa kieszeni, dłuższa budowa i tak dalej. Kombinezon na motor dwuczęściowy z tego materiału pozwoli na przejechanie kilkuset kilometrów bez żadnego dyskomfortu, jeżeli mamy oczywiście na głowie kask pokroju schuberth c3 pro. A jeżeli chcemy jednak wybrać strój skórzany? Jakie są tego skutki? Ano skutki nie są tragiczne. To na pewno, jednak może się pojawić odczucie dyskomfortu, jeżeli zacznie się robić naprawdę gorąco, albo naprawdę zimno. Co więcej, pod skórę ciężko włożyć jakąś bluzę lub polar, ponieważ skóra po jakimś czasie staje się naszą drugą skórą. Jest ona idealnie leżącym materiałem. Co więcej jest ona bezpieczniejsza. Kombinezon na motor dwuczęściowy może jeszcze się jakoś nadaje na podróż, jednak jednoczęściowy jest już przeznaczony dla prawdziwych kierowców ze sportowymi aspiracjami. A co do kasku, skoro do tekstyliów przydzieliłem schubertha, to tutaj przydzieliłbym dobry kask na motor nolan. Przykładem mógłby być kask nolan n40, który fajnie będzie wyglądał ze strojem skórzanym, a jednocześnie spełnia wszystkie wymagania co do bezpieczeństwa, a to powinien być bardzo ważny czynnik w wyborze stroju na podróż.

Ogólnie na każdą większą wyprawę powinniśmy mieć dobry strój motocyklowy, ponieważ gdy jedziemy w stroju, który daje nam poczucie bezpieczeństwa jedziemy pewniej a co za tym idzie bezpieczniej, więc jest większe prawdopodobieństwo, że przyjedziemy do celu cali i zdrowi.

Podróż motocyklowa – jaki kask na motor wybrać?
Przewiń na górę