Pijawki wykorzystywane w leczeniu żylaków

Pasożyty żywiące się krwią kręgowców, jakimi są pijawki, są często wykorzystywane w leczeniu różnych dolegliwości. Ich ślina zawiera hirudynę, histaminę oraz inne substancje lecznicze. Zapobiegają one krzepnięciu krwi, rozszerzają naczynia krwionośne, sprawdzają się w terapii różnych dolegliwości. Hirudoterapia jest doskonałym uzupełnieniem lub zamiennikiem tradycyjnej farmakoterapii oraz leczenia operacyjnego.

Hirudoterapia sposobem leczenia żylaków

leczenie żylaków pijawkami w atrakcyjnej cenieSprawdza się w przypadku zakrzepicy żylnej i wspomaga jej leczenie. Pozbywa się żylaków kończyn dolnych, które objawiają się pogrubionymi, poskręcanymi i zmienionymi chorobowo odcinkami. Są one często wyczuwalne pod skórą. Przyczyniają się do występowania dolegliwości bólowych. Nieleczone mogą być niebezpieczne. Hirudoterapia poprawia cyrkulację krwi w organizmie, co skutkuje lepszym ukrwieniem i dotlenieniem tkanek, rozszerzeniem naczyń włosowatych, usunięciem toksyn z organizmu. Jest ona doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, które skarżą się na uczucie ciężkości nóg oraz obrzęki. W wielu miejscach oferowane jest leczenie żylaków pijawkami w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu klienci mogą poradzić sobie z nieestetycznymi zmianami żylnymi, które nieleczone mogą być bardzo niebezpieczne. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zabiegów, takich jak skleroterapia lub laseroterapia. Do leczenia wykorzystuje się pijawki lekarskie, które są hodowane w sterylnych warunkach.

Dzięki temu klienci zyskują pewność, iż nie przenoszą one żadnych chorób. Mogą być one przystawiane w okolicy niewydolnych naczyń, na udach, łydkach lub podudziach. Wysysają krew, sprawiają, że do organizmu dostają się substancje działające przeciwzakrzepowo oraz korzystnie wpływające na naczynia krwionośne. Zabieg poprawia krążenie krwi, dotlenia tkanki oraz usuwa toksyny.

Pijawki wykorzystywane w leczeniu żylaków
Przewiń na górę