Pielęgnowanie ogrodów i sprzątanie – nowa praca

pielęgnacja ogrodów

Moja obecna praca nigdy tak naprawdę nie dawała mi satysfakcji. O wiele lepiej czułbym się gdziekolwiek indziej – czy to w pełni pracując fizycznie na budowie, czy też wykonując jakieś czynności biurowe. Postanowiłem najpierw spróbować się w zadaniach fizycznych. Zwolniłem się z pracy i zatrudniłem się w jednej z bydgoskich firm sprzątających.

Musiałem wziąć się za pielęgnację ogrodów

pielęgnacja ogrodówWiedziałem, że nie będzie lekko. Firmy sprzątające miały reputację miejsc, w których można sporo zarobić, ale nie było czasu na to, żeby dyskutować o wszechświecie ze swoimi kolegami w pracy. Przejrzałem pobieżnie ofertę – do zadań firmy należała również pielęgnacja ogrodów. Zdziwiło mnie to – nie sądziłem, że firma sprzątająca może zajmować się również czymś takim. Tak samo interesująca była wycinka drzew – to była część tej całej pielęgnacji ogrodów. Prawdopodobnie do tych właśnie zadań szukali młodych i silnych mężczyzn. Zacząłem pracę na początku maja, i muszę przyznać, że byłem zadowolony. Firma sprzątająca faktycznie wymagała wiele, ale wysokie wypłaty w pełni rekompensowały trud i wysiłek wkładane w pracę. Nie rozglądałem się nawet za czymkolwiek innym – stwierdziłem, że jeśli znudzi mi się wycinka drzew i doskonała pielęgnacja ogrodów w Bydgoszczy, to wówczas spróbuję czegoś, co by mi rozruszało szare komórki, a nie mięśnie. W Bydgoszczy każdy mógł znaleźć taką pracę, jaka tylko mu się podobała. Dopóki jednak po powrocie z pracy czułem się dobrze i nie miałem niechęci przed wstaniem z łóżka i pójściem do pracy, nie widziałem powodów by cokolwiek w moim życiu zmieniać. Firma sprzątająca płaciła wystarczająco, bym bez problemu utrzymywał się w Bydgoszczy a nawet mógł sobie coś odłożyć na koniec każdego miesiąca.

Oczywiście wiedziałem, że prędzej czy później będę musiał ruszyć się z miejsca, iść na studia i poszukać sobie czegoś ambitniejszego, ale na ten moment moja praca w pełni mnie satysfakcjonowała.

Pielęgnowanie ogrodów i sprzątanie – nowa praca
Przewiń na górę