Piękne kwitnienie dzięki biohumusowi dla storczyków

 

Kwiaty doniczkowe w domu są bardzo popularne od lat. Wśród nich prym wiedzie storczyk. Jego piękne kwiaty wprowadzają piękny akcent kolorystyczny i sprawia, że jest w nim przytulniej. Aby pięknie kwitła, czasami potrzebuje naszej pomocy.

Niezbędne użycie biohumusu dla storczyków

biohumus do storczykówRośliny w domu rosną, gdy są w okresie wegetacji. Najczęściej jest to letni czas, od wiosny do jesieni. W tym czasie kwiaty powinny pięknie kwitnąć i zdobić swoim wyglądem. Czasami jednak, gdy rosną już kilka lat, trochę słabną i ich kwitnienie nie jest tak obfite jak w poprzednich sezonach. Aby temu zapobiec możemy stosować nawóz, który pomoże roślinie pozostać w dobrej kondycji. Na rynku, bardzo popularnym produktem jest biohumus do storczyków. Jest on w formie płynnej i dostarcza roślinie wiele niezbędnych składników, które pomagają roślinie pięknie rosnąć. Jest on wyprodukowany z naturalnych składników. Dzięki jemu pobudzimy gatunek do długiego i okazałego kwitnienia i pomoże utrzymać jędrność i piękny wygląd liści, które będą zielone przez długi czas. Warto pamiętać, że kwiaty te pochodzą z tropikalnych rejonów świata. Powinniśmy je zatem sadzić w doniczkach przeźroczystych, aby bryła korzeniowa miała dostęp do światła. Przy stosowaniu nawozów należy pamiętać o tym. aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Zbyt mała dawka może nie pomóc wystarczająco roślinie, a zbyt duża może być nawet szkodliwa. Jeżeli nie mamy pewności jak dokładnie to zrobić, warto o pomoc poprosić specjalistę z dziedziny ogrodnictwa.

Piękno storczyków zachwyca od lat. Aby pięknie kwitł potrzebuje uzupełniania niezbędnych składników. Dzięki naturalnym nawozom szybko pomożemy roślinie obficie kwitnąć, a jej zielone liście zostaną ładne i elastyczne przez długi czas i pięknie będą zdobić.

 

Piękne kwitnienie dzięki biohumusowi dla storczyków
Przewiń na górę