Pamiątka z chrztu – aniołek

Chrzest Święty to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, zazwyczaj życiu małego człowieka. Choć w większości przypadków jest on nieświadomy tego co się wokół niego dzieje, z pewnością wspomni te chwile, znając je z opowiadań rodziny czy z oglądanych zdjęć. Medaliki, szatki i gromnice, a nawet aniołki sprawdzą się na prezent i pamiątkę.

Aniołki w darze na chrzciny

aniołek prezent na chrzestZgodnie z tradycją matka chrzestna kupuje w darze dziecku szatkę – może mieć ona postać chusteczki lub ubranka, z wyhaftowanym imieniem dziecka i datą chrztu, przystrojone grafiką i wierszem, ojciec chrzestny zazwyczaj musi pomartwić się o gromnicę. Na niej też wygrawerujemy dane dziecka i date wydarzenia. Są to wyjątkowe i podstawowe pamiątki. Jednak swój urok ma aniołek prezent na chrzest, którego postać będzie strzec naszego malca przed złem i całym światem. Aniołki to również przesłanie anioła, który od tej pory – czyli przyjęcia go, będzie nad nami czuwał. Jest to dobry pomysł na prezent zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Anioły dostępne są w różnych kolorach, dlatego też nie będziemy mieli większego problemu, by dopasować je do płci. Taki aniołek może stać na naszych półkach przez całe życie, przypominając nam, że ktoś o nas myśli i pamięta. Inne pomysły na prezent na chrzest to na przykład łańcuszek, medalik czy wiele, wiele innych przykładów typu poduszka z pamiątkowym grawerem daty wydarzenia i naszymi danymi.

Wszystkie te przytoczone przykłady są dobrym pomysłem na upamiętnienie tak ważnego dnia w życiu naszego dziecka jakim jest Chrzest Święty. Czy to będzie standardowa szatka i świeca, medalik czy aniołek, będzie to bardzo dobra pamiątka, która zawsze sprawi, że wspomnimy ten dzień. Wybór jest duży, znajdziemy anioły ze szkła, plastikowe, z papiery, srebrne, złote, jako breloki lub zakładki do książek i inne.

Pamiątka z chrztu – aniołek
Przewiń na górę