Oznaczanie produktów etykietami termotransferowymi

Kupując drukarkę do etykiet nie możemy zapomnieć o wyposażeniu się w papierowe etykiety i taśmy do drukowania. Wybierając etykiety trzeba zainteresować się tym, jakie ich rodzaje możemy spotkać oraz w jakie rozmiary musimy się zaopatrzyć do konkretnej drukarki. Taki wybór jest bardzo ważny i może odmienić nasze etykietki.

Podstawowe rodzaje etykiet papierowych

etykiety termotransferowePapierowe etykiety dzielą się na dwie kategorie: termiczną i termotransferową. Każda z nich posiada mnóstwo rozmiarów oraz charakteryzuje się najwyższą jakością materiałów i perfekcyjnie oraz solidnie wykonaną rolką. Wielkość rolki wybiera się w zależności od posiadanej drukarki, tak aby wydrukowane etykiety wyglądały idealnie. Etykiety termotransferowe są na tę chwilę najpopularniejsze. Wykonywane są z kilku rodzajów papieru (matowego, błyszczącego lub półbłyszczącego). Najlepszym wyborem są etykiety na papierze półbłyszczącym, ponieważ ich cena jest najbardziej korzystna, a całość zachowuje wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Nadruk na takich etykietach uzyskuje się przy pomocy taśm barwiących. Etykiety termiczne zaś wykonane są z termoczułego papieru. Nie ma konieczności stosowania przy nich barwników, gdyż nadruk powstaje przy użyciu punktowego podgrzania materiału. Takie etykiety stosowane są do oznaczania produktów o krótkim terminie ważności, gdyż nadruk na nich szybko blaknie. Etykiety termiczne możemy dodatkowo podzielić na eco, jednostronnie powlekane lub dwustronnie powlekane. Powlekanie papieru warstwą ochronną pozwala na przedłużenie trwałości takiej etykiety oraz ogranicza wchłanianie wilgoci. Możemy jeszcze wyróżnić etykiety specjalne, ale są to głównie uzupełnienia etykiet papierowych, wykonane w oparciu o najróżniejsze wymagania i potrzeby klientów.

Stosowanie etykiet kojarzy się ze wszelkiego rodzaju sklepami i przemysłami, głównie spożywczymi. Spotykamy etykiety z cenami lub z kodami danych produktów. Jednakże coraz częściej oznaczanie przedmiotów za pomocą przenośnych drukarek do etykiet wykorzystuje się także w biurach czy w domowym życiu codziennym.

Oznaczanie produktów etykietami termotransferowymi
Przewiń na górę