Oświetlenie na koncertach

Organizacja koncertów jest zawsze spory wyzwaniem dla organizatorów, a szczególnie wtedy gdy jest to koncert bardzo znanej na całym świecie kapeli muzycznej. Wówczas trzeba zadbać o każdy szczegół, gdyż ludzie zapłacili duże pieniądze, aby być na takim koncercie, a bilety potrafią kosztować ponad tysiąc złotych dla najlepszych miejsc tuż przy scenie.

Odpowiednie światło na scenie

oświetlenie scenicznePodstawowym elementem na dużych koncertach zaraz po nagłośnieniu jest bez wątpienia oświetlenie. To tak na prawdę od niego zależy odbiór muzyczny i to jak ludziom wizualnie będzie się podobał cały koncert. Światła z muzyką musza dobrze się zgrywać w najważniejszych momentach, bo jak pokazują badania szybkość z jakim oświetlenie sceniczne się zmienia wpływa na różny odbiór muzyki. Nie jest to łatwa sprawa, gdyż każda muzyka jest inna i firmy, które się tym zajmują muszą mieć szereg najróżniejszych urządzeń i odpowiednio je ustawić, tak by w danym momencie ustawił się odpowiedni kolor i szybko się zmieniał w inny. Dlatego też oświetleniowcy często na kilka dni przed rozpoczęciem koncertu już zaczynają pierwsze próby ze światłem, gdyż trzeba brać pod uwagę jeszcze sam obiekt, bo każdy jest zupełnie inny, a co za tym idzie światło rozchodzi się również z zupełnie różnych kierunkach, wiec trzeba mieć to sprawdzone i opanowane na długo przed koncertem, aby już na oficjalnej imprezie, wszystko przebiegało zgodnie z planem wydarzenia.

Jest to bardzo ważna sprawa, dlatego tez organizatorzy takich imprez zawsze wybierają, najlepsze firmy oświetleniowe, które mają już spore doświadczenie w przygotowaniu takich imprez. W takich sytuacjach nie ma miejsca na pomyłki, gdyż od tego często zależą wrażenia osób będących na takim koncercie i ich późniejsza opinia o nim.

Oświetlenie na koncertach
Przewiń na górę