Orzechowe drzwi do pokoju

 

Jak się okazuje, orzech włoski jest drzewem, które przywędrowało do Polski w roku 1218 zgodnie z nazwą – z Włoch. Prawdopodobnie przywiózł go ze sobą pewien dominikanin nazywany Jackiem Odrowążem, który pokochał smak orzechów. Wcześniej wspomniany zakon zajął się ich uprawą. Warto dodać, że orzechy były nazywane we Włoszech owocami boga Jowisza.

Drzwi do pokoju z orzecha włoskiego

drzwi pokojowe orzechMówiąc, że drzwi są pokojowe, niekoniecznie chodzi o pacyfizm. Ciężko jest przecież powiedzieć, by drzwi mogły być promilitarne czy antymilitarne, bo przecież nie są żywe, a co za tym idzie, nie posiadają wolnej woli oraz myśli. Mówiąc o pokojowych skrzydłach można jednak mieć na myśli ich zastosowanie, jakim jest oddzielenie od siebie dwóch pomieszczeń. Nadają się do tego zadania idealnie, bo zapewniają odpowiednią ochronę, bezpieczeństwo oraz prywatność. Warto, by wykonane były z drewna, które zapewni trwałość, a także stabilność ich konstrukcji. Wiele firm produkcyjnych oferuje w tych czasach drzwi pokojowe orzech, dąb, wenge czy sosna to jedynie niektóre z rodzajów drzew, z jakich mogą zostać wykonane. Na tej podstawie widać także, że orzech włoski już nie służy tylko do pozyskiwania jego owoców. Drzwi, o których mowa w tekście dodatkowo posiadają wiele możliwości wyboru pod względem wariantów ich wzornictwa. Mogą zostać pokryte jedynie bezbarwnym lakierem, który uwydatni słoje drewna lub pomalowane na dany kolor. Dzięki temu z łatwością zostaną dopasowane do każdego rodzaju pomieszczenia niezależnie od tego, czy jest nowoczesne, vintage, czy skandynawskie.

Drzwi do pokoju są elementami zapewniającymi prywatność osobom, które w nich przebywają. Dodatkowo mogą okazać się w szczególności istotnym elementem, kiedy pokój zostanie oddany na wynajem. W ten sposób zostanie umożliwione odpowiednie zabezpieczenie swojego dobytku przed potencjalnymi włamywaczami.

 

Orzechowe drzwi do pokoju
Przewiń na górę