Olejki eteryczne w kosmetyce

Kobiety na różne sposoby dbają o swoją skórę. Jedne stosują drogie kremy z drobinkami złota, inne nakładają na twarz domowej roboty maseczki, a jeszcze inne chodzą na zabiegi masażu z wykorzystaniem olejków. Każdy sposób, pod warunkiem, że jest skuteczny, jest dobry. 

Co powoduje olejek eteryczny? 

olejek eterycznyNasz zmysł węchu potrafi rozpoznać setki tysięcy zapachów i aromatów. Niektóre nas pobudzają, wprowadzają w stan euforii, a inne wręcz odrzucają. Przyjemna woń potrafi nas zrelaksować, ale też naładować pozytywną energią do działania. Olejek eteryczny był od wieków stosowany w medycynie ludowej jako środek uśmierzający ból, odprężający, czy rozgrzewający ciało. Poza zapachem, olejki mogą nas leczyć z wielu schorzeń, na które tradycyjna medycyna nie ma sposobu. Na rynku znajdziemy olejek lawendowy, jojoba, czy różany, który jest stosowany w masażu, kosmetykach do twarzy i ciała, oraz w aromaterapii. Niektóre olejki eteryczne są stosowane w leczeniu przewlekłego kataru, ponieważ ich silny zapach udrażnia nos i zatoki. Można je stosować także w inhalacji. Dzięki naturalnemu pochodzeniu są bezpieczne w stosowaniu i można je kupić w większości sklepów z kosmetykami, z produktami zielarskimi, czy nawet w aptekach. Kilka kropel olejku dodanego do kąpieli w wannie, zamieni codzienną czynność w chwile spędzone w salonie spa dzięki aromatycznej woni. Kosmetyki z dodatkiem olejów eterycznych posiadają naturalne zapachy przez co nie zawierają już w swoich składach perfum mogących wysuszać skórę. 

Rynek naturalnych olejków eterycznych ciągle sie rozwija i zdobywa rzesze nowych klientów zachęconych ich cudownym dzialaniem. Najczęściej są sprzedawane w małych, szklanych buteleczkach wyposażonych w aplikatory, albo w niewielkie pipety. Ponieważ mają intensywny zapach, to aplikuje się je w bardzo małych ilosciach. 

Olejki eteryczne w kosmetyce
Przewiń na górę