Odnowienie pulpitu zabytkowego samochodu

Regeneracja wnętrza kabiny samochodowej to dość często wykonywany zabieg, zwłaszcza w przypadku starszych pojazdów, które wymagają odnowienia. Odnowa samochodu zabytkowego, mającego przeszło pięćdziesiąt lat to natomiast duże wyzwanie, które mogą wykonać tylko najbardziej renomowane firmy tapicerskie i warsztaty samochodowe.

Renomowany zakład odnawiający tapicerkę samochodową

fachowa regeneracja kokpituNasz najnowszy samochód był jednym z nielicznych egzemplarzy swojego modelu które były jeszcze możliwe do dostania, a tym bardziej na chodzie. Nie był jednak w najlepszym stanie, gdyż ostatnie kilkanaście lat był garażowany w dość niesprzyjających warunkach. Skórzana tapicerka była w bardzo złym stanie, i w kilku miejscach wymagała całkowitej wymiany, głównie na pulpicie i na siedzeniach. Z racji iż była ona głównym elementem samochodu jaki przyciągał uwagę na pokazach, zdecydowaliśmy się oddać samochód do naprawy w wyłącznie najbardziej renomowanym zakładzie. Koledzy polecili nam zakład tapicerski, który wykonywał prace zarówno w tapicerce meblowej jak i samochodowej. Fachowa regeneracja kokpitu była dość prostym zadaniem dla załogi owego zakładu, aczkolwiek zbyt trudnym byśmy mogli wykonać go własnoręcznie. Już po rozpoczęciu napraw, które nadzorowaliśmy osobiście, mogliśmy zobaczyć jak dużą wiedzę posiada załoga remontująca nasz samochód.

Całe wnętrze zostało obite całkowicie nową skórą, która została potraktowana preparatem rozluźniającym powierzchnię tak, iż mogła być założona we wszystkich miejscach w których była oryginalna skóra, a na dodatek była łatwiejsza do zamocowania. Następnie, skóra została zaimpregnowana preparatem opóźniającym wysychanie i zapewniającym skórze elastyczność i trwałość. Wyglądała niemal identycznie jak oryginalne obicie, aczkolwiek miała znacznie większą trwałość.

Odnowienie pulpitu zabytkowego samochodu
Przewiń na górę