O zarobkach sprzątaczek, czyli czy sprzątaczka jest rzeczywiście tanią siłą roboczą?

Zawód sprzątaczki był zawsze owiany nieszczególnie dobrą sławą. Nasze babcie i mamy zawsze nas straszyły, że jeżeli nie będziemy się uczyć to wylądujemy w szkole czy biurze jako sprzątaczka. Może jeszcze kilkanaście lat temu tak właśnie było, ale w ostatnich latach zawód ten zdecydowanie zmienia swój charakter.

Sprzątaczka jako współczesna kobieta biznesu i sukcesu

sprzątanie biur i firm we WrocławiuOkazuje się, że coraz więcej sprzątaczek, to tak naprawdę prawdziwe kobiety sukcesu. Zakładają one firmy sprzątające, które zatrudniają wiele ludzi, dbają o właściwy wizerunek swojej firmy, inwestują w nią sporo pieniędzy i w efekcie naprawdę sporo na tym zarabiają. Prawdą jest, że sprzątanie biur i firm we Wrocławiu czy innych miastach Polski jest mocno i szybko rozwijającym się rynkiem. My konsumenci, nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Nie robi nam różnicy czy zapłacimy stówę pani Krysi czy stówę jakiejś firmie sprzątającej. Liczy się dla nas efekt. Ten efekt jest jednak niejednokrotnie nieporównywalnie lepszy przy wyborze firmy sprzątającej. W dodatku łatwiej nam się rozliczyć, a firma kompletnie dostosuje się do naszych oczekiwań. Panie sprzątaczki wkraczają zatem na zupełnie inny poziom. Do tego, okazuje się, że mając ustabilizowaną liczbę zleceń i stałych klientów, właścicielka takiej firmy sprzątającej jest w stanie zarobić nawet do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. A i jej pracownicy nie są pokrzywdzeni. Ich stawki również będą bardzo atrakcyjne.

Sprzątaczka zatem w obecnych czasach straciła już wizerunek taniej siły roboczej i kogoś kto nie uczył się w szkole, dlatego ląduje w takim, a nie innym zawodzie. Obecnie zawód ten cieszy się zdecydowanie większym szacunkiem i panie sprzątaczki niejednokrotnie kończą nawet studia wyższe i różnego rodzaju kursy.

O zarobkach sprzątaczek, czyli czy sprzątaczka jest rzeczywiście tanią siłą roboczą?
Przewiń na górę