Nowoczesne pompujące wodę na jachtach

Współczesne konstrukcje jachtów są już wysoko zaawansowane nie tylko pod względem motorowym, ale także pod względem wyposażenia, które się na nim znajduje. Szczególnie ciekawe jest wyposażenie sanitarne, takie jak prysznic, toaleta, czy też bieżąca woda. Pozwala ono utrzymać wyjątkowo atrakcyjne warunki sanitarne na jachcie, nawet przy bardzo długiej podróży.

Pompa do wody niezbędnym wyposażeniem jachtu

pompy do jachtuZwykle na jachtach jest tak, że posiadają one własne składy słodkiej wody przygotowane na dłuższą podróż, jednak takie elementy jak toaleta czy prysznic zasilane są z wody morskiej, której z oczywistych względów jest pod dostatkiem. Oczywiście mowa tutaj o jachtach morskich, jednak w przypadku jednostek śródlądowych wykorzystywana jest taka woda, jaka jest akurat dostępna, czyli woda słodka. W każdej takiej instalacji sercem są oczywiście pompy do jachtu, których zadaniem jest wytwarzanie ciśnienia wody wewnątrz instalacji na takim poziomie, aby możliwe było jej bieżące wykorzystanie. Innymi słowy pompują one przez siebie wodę transportując ją do innych części instalacji. W większości jachtów występuje najczęściej jedna pompa główna i jedna awaryjna, jednak w większych jednostkach tych pomp może być znacznie więcej. Pompy morskie dodatkowo powinny być wyposażone w uszczelnienia odporne na sole w wodzie, których jest bardzo dużo. W przeciwnym wypadku bardzo szybko ulegną zniszczeniu.

Pompy dla jachtu muszą charakteryzować się nie tylko dużą wydajnością, ale także niską energochłonnością, gdyż jak wiadomo na jachcie każdy kilowat się liczy i należy je oszczędzać jak tylko się da. Dobre jakościowo pompy są tworzone właśnie w myśl takiej przesłanki i na pewno na nich się nie zawiedziemy. Nie wiem, czy to samo można powiedzieć o gorszych jakościowo produktach.

Nowoczesne pompujące wodę na jachtach
Przewiń na górę