Nowoczesna klawiatura gamingowa

Jednym z największych problemów klawiatur gamingowych, jakie wskazywali gracze była znikoma wytrzymałość. Bardzo wiele modeli gamingowych posiadało bowiem bardzo delikatne obudowy, lub w niektórych przypadkach nie posiadało ich w ogóle. Uszkodzenie klawiatury było więc nie tylko bardzo łatwe, ale wręcz bardzo prawdopodobne.

Klawiatury dla graczy ze wzmocnionymi obudowami

trwała klawiatura mechaniczna podświetlanaZawodowi gracze coraz częściej wybierali więc klawiatury nie tylko najbardziej zaawansowane, ale również najwytrzymalsze. Zostało to niemal od razu zauważone przez producentów sprzętu komputerowego, którzy w ostatnich latach wprowadzali coraz więcej modeli klawiatur posiadających zarówno wiele udogodnień, jak i solidną konstrukcję, odporną na wszelkie uszkodzenia jakie mogła doznać w trakcie normalnego użytkowania. Jednym z takich modeli była trwała klawiatura mechaniczna podświetlana z serii przeznaczonej dla zaawansowanych gamerów, w ostatnim czasie coraz częściej rekomendowana przez weteranów gamingu. Posiadała ona wszystkie rozbudowane funkcje, jakie były obecnym standardem w klawiaturach dla graczy, od podświetlenia po klawisze funkcyjne, służące do personalizacji i ułatwienia sterowania, aczkolwiek jej najbardziej widocznym elementem, oraz jedną z największych zalet, była wzmocniona obudowa. Nie była ona odlewana z plastiku, jak w niemal wszystkich modelach wykorzystywanych do tej pory, a z metali, dzięki czemu nie tylko wyglądała niezwykle oryginalnie, ale również nie była podatna na mocne uderzenia oraz wysokie temperatury.

Matowe, futurystyczne wykończenie klawiatury od razu przyciągało spojrzenia, a wielu użytkownikom kojarzyło się z wyglądem nowoczesnych samolotów wojskowych. Pod metalową obudową znajdowało się również doszczelnienie z silikonu, zapobiegające możliwości zalania.

Nowoczesna klawiatura gamingowa
Przewiń na górę