Nowe drewniane domy

Rewolucja na rynku nieruchomości trwa w najlepsze. Coraz więcej budowanych jest nowych domów jednorodzinnych poza miastem. Najprawdopodobniej miejski styl życia przechodzi powoli do lamusa i większa popularnością cieszy się życie na obrzeżach miasta z dala od hałasu i zanieczyszczeń. 

Domy z bali i coraz popularniejsze

budowa domu z bali drewnianychNa wsi można sobie pozwolić sobie na większy komfort bycia i wolności. Mieszkając w domach z wielkiej płyty czy to wieżowcach czy blokowiskach nie ma zbyt dużego komfortu. Dodatkowo nie wyglądają one atrakcyjnie, gdyż niektóre budownictwo ma blisko 50 lat. Nie jest to szczyt marzeń nowych lokatorów, którzy chcą nabyć swoje pierwsze lokum. Dla tego ekspansja na wolne tereny poza miasto jest bardzo duża. Jeżeli chodzi o budownictwo domów jednorodzinnych to coraz rzadziej używa się cegły czy pustaków. Największa popularność to teraz budowa domu z bali drewnianych. Dzięki temu domy są o wiele lżejsze i bezpieczniejsze. Okazało się, że bale są tańsze w produkcji i sprawiają mniej kłopotów przy transporcie niż cement, piasek czy wapno. Jak pokazują najnowsze badania podczas pożaru bale zachowują się o wiele lepiej, gdyż palą się tylko one i nie powstają z nich żądne toksyny przez co dym nie jest, aż tak szkodliwy i jest go o wile mniej niż podczas pożaru betonowo-stalowych konstrukcji. Dodatkowo stanowią one dobre miejsce do wypoczynku i można poczuć się ja za dawnych latach na wasi.

Jest to dopiero początek nowego trendu na polskim rynku, ale bardzo szybko się rozwija. Kto by pomyślał, że historia zatoczy koło i wielu ludzi zatęskni za domami z bali. Technologia  budowy oczywiście mocno poszła w górę dzięki czemu jakość domów jest o niebo lepsza od tych które budowane były kilkadziesiąt lat temu w których mieszkało poprzednie pokolenie.

Nowe drewniane domy
Przewiń na górę