Niezwykłe wyposażenie księgarni katolickich

 

Tradycyjnie, jak co roku przygotowywałam się do pielgrzymki religijnej do Częstochowy. Lubiłam bardzo wszystkie te przeżycia, które dzieliłam razem z członkami mojej wspólnoty kościelnej. Przed samym wyjściem na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, postanowiłam skorzystać z wolnych dni i udałam się na wycieczkę do Gniezna.

Wizyta w wyjątkowej księgarni katolickiej

księgarnia katolickaStare Miasto wraz z Katedrą Gnieźnieńską okazały się strzałem w dziesiątkę. Pierwsza stolica Polski okazała się być przyjaźnie i życzliwie nastawiona na religijnych turystów takich jak ja, dzięki czemu spędziłam niezwykle interesujące i ciekawe popołudnie w Wielkopolsce. Mnogość zabytków, obiektów sakralnych czy restauracji sprawiła, że z zaciekawieniem chłonęłam każdy fakt na temat tego urokliwego miasta. Będąc blisko Katedry Gnieźnieńskiej, postanowiłam odwiedzić kilka sklepów związanych z tematyką katolicką, również księgarnia katolicka stała się ważnym punktem mojej wycieczki. Gdy weszłam do tego wspaniałego miejsca, nie mogłam oderwać oczu od wielu wspaniałych pozycji, które od samego początku przykuły moją uwagę. Po kilkunastu minutach szperania miałam w swoich rękach kilka książek, które w ciekawy sposób traktowały o pojmowaniu wiary, a przede wszystkim dawały niesamowitą nadzieję i przekazywały proste, lecz wartościowe prawdy. Wszelkiego rodzaju myśli i filozofie, które pochodzą z Biblii, a są zawarte w książkach, które wówczas kupiłam, pokazały mi, że w każdym miejscu możemy doznać nawrócenia, a bycie dobrym pomaga w tym, aby przybliżyć się do tego niezwykłego wydarzenia.

Po tamtej wspaniałej wycieczce, przez wiele tygodni studiowałam zakupione pozycje, a fragmenty książek, które ozdabiały moją bibliotekę, wkrótce stały się cytowane przez całą naszą wspólnotę katolicką. W drodze do Częstochowy mieliśmy wiele okazji na to, aby godnie przygotować się  na spotkanie ze Słowem Bożym i móc poddać się wielu potrzebnym refleksjom. 

 

Niezwykłe wyposażenie księgarni katolickich
Przewiń na górę