Niesamowite znalezisko nurków

W jeziorze miejskim dokonano niesamowitego odkrycia. Na jego dnie odkryto skrzynkę zawierającą biżuterię i monety z okresu późnego renesansu. To wydarzenie rozsławiło miasto nie tylko w całym kraju. O „skarb” dopytują się zagraniczne media. jest to bowiem odkrycie nie tylko spektakularne, ale również o ogromnym znaczeniu kulturowym. Badanie znalezisk wciąż trwa.

Nurkowie w ocieplanych kombinezonach wzorowo wykonują pracę zimową

ocieplacz pod kombinezonyOdkrycia dokonano przypadkiem, kiedy to w trakcie wędkowania w przeręblu jeden ze studentów kulturoznawstwa wyłowił dziwnie wyglądający medalik. O znalezisku postanowił powiadomić policję która wysłała je do eksperta w celu dokonania analizy. Gdy wyszła na jaw niezwykłość znaleziska postanowiono wynająć nurków w celu przeszukania dna jeziora. Ze względu na niekorzystną pogodę w postaci niskiej temperatury każdy nurkowie otrzymali ocieplacz pod kombinezony do pracy w trudnych warunkach. Zabezpiecza on pracowników głębinowych i gwarantuje komfort cieplny w trakcie wykonywanych czynności. Takie wyposażenie to znaczne ułatwienie zanurzenia zwłaszcza w okresie zimowym. Nurkowie za pomocą ultradźwięków zlokalizowali dziwny obiekt który później okazał się metalową skrzynką wielkości pudełka na buty. Jej zawartość zaskoczyła wszystkich. Biżuteria, monety i sztućce zostały wykonane głównie ze srebra, lecz posiadały elementy złote oraz drogocenne kamienie. Całą kolekcja została przekazana konserwatorom sztuki, którzy spytani o wartość znaleziska odpowiadają „bezcenna”

Możliwe, że nigdy nie dowiemy się jaka niezwykła historia znajduje się za skarbem znalezionym na dnie jeziora. Czy został przez kogoś ukryty, a może ktoś chciał się pozbyć oszczędności i zacząć nowe życie? Każdy z nas już wkrótce będzie mógł obejrzeć drogocenne przedmioty i samemu wymyślić własną wersję wydarzeń, ponieważ przedmioty zostaną wystawione dla widzów w lokalnym muzeum.

Niesamowite znalezisko nurków
Przewiń na górę