Najwygodniejsze torby na rower

Górskie rowery zazwyczaj mają niewiele miejsca by zamontować na nich torby czy sakwy. Takowe najczęściej montowane są na kierownicy, choć rowerzyści uważają iż nie jest to najwygodniejszy sposób zakładania toreb, gdyż często przeszkadza podczas jazdy i ogranicza komfort używania elektroniki rowerowej.

Torby na rower górski

torby rowerowe pod ramęRowery górskie i sportowe nie mają też bagażników, na których można by powiesić duże sakwy w taki sposób w jaki montowane są na rowerach drogowych i trekkingowych. Najpopularniejsze w takich rowerach są więc torby rowerowe pod ramę, zwłaszcza te które mają bardzo cienkie pasy, pozwalające na łatwe przeprowadzenie ich pod kablami hamulców, biegnącymi wzdłuż ramy. Nie są to torby szczególnie duże, gdyż ich długość nie przekracza zazwyczaj trzydziestu centymetrów, więc mogą być używane co najwyżej do przewożenia narzędzi i małego ładunku. W zupełności wystarczają jednak entuzjastom górskiej jazdy lub wyścigów offroadowych, gdyż nie potrzebują oni dużej przestrzeni transportowej. Najczęściej wspominaną zaletą jest wodoodporny materiał z jakiego torby są szyte, gdyż podczas jazdy często zdarza się iż niezabezpieczony ładunek może ulec zalaniu czy uszkodzeniu po kontakcie z wodą podczas pokonywania którejś z przeszkód. Syntetyczna tkanina jest również wytrzymała, i dobrze znosi wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zalanie.

Torby te mogą mieć zróżnicowany kształt, choć najczęściej używaną jest torba trójkątna, która była bodaj pierwszym rodzajem torby na rower w ogóle. Torby o okrągłym przekroju, wieszane pod górną rurą ramy, są na drugim miejscu, podobnie jak większe modele, zaczepiane o rurę nośną siodła. Te ostanie są zazwyczaj większe, z racji miejsca w którym są montowane, a tym samym większej przestrzeni dookoła.

Najwygodniejsze torby na rower
Przewiń na górę