Najpiękniejsza stadnina jaką widziałem w swojej karierze

bryczesy damskie

Dłuższy czas pracuję jako weterynarz, niemniej tak pięknej stadniny jak ostatnia, w której byłem, nie widziałem już długo. Praktycznie wszystkie konie były tak zadbane i piękne, że praktycznie nie dało się do niczego przyczepić, nawet gdyby bardzo się chciało.

Nawet bryczesy były idealne!

bryczesy damskiePojechałem tam by wykonać standardowe szczepienia okresowe – właściciel nigdy nie zapomniał o żadnym terminie, tak samo jak na tych szczepieniach nie oszczędzał. Akcesoria jeździeckie zresztą również nie należały do tanich – większość z tego co widziałem była absolutną górną półką. Nawet zwykły czaprak, który przecież nie musiał być nie wiadomo jak dobrej jakości, w tej stadninie był najdroższym możliwym do zdobycia w regionie. Stadnina naprawdę trzymała poziom – właścicielem był bardzo bogaty człowiek, co może tłumaczyć fakt drogich akcesoriów jeździeckich. Jego córka bardzo kochała konie i wydawała na nie ogrom pieniędzy. Nawet stylowo wyglądające bryczesy damskie, które zawsze nosiła były wykonane z najlepszych i najtrwalszych materiałów, co potęgowało tylko efekt wspaniałości tej stadniny. Ochraniacze dla koni, które były tam na wyposażeniu były zamontowane przez profesjonalistę. Od razu można było to poznać – gdyby któryś z koni przewrócił się podczas galopu, to byłaby bardzo mała szansa na to, że cokolwiek złego mu się stanie. Oczywiście ochraniacze dla konia kosztowały małą fortunę, ale warto było w nie zainwestować – można było wówczas być spokojnym o bezpieczeństwo konia nawet podczas galopu i skoków. Dziwiło mnie to, jak nawet bryczesy damskie były tutaj najwyższej jakości – wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik.

Gdy wychodziłem ze stadniny właściciel zatrzymał mnie na chwilę i zaczął wypytywać na temat szczegółów dbania o to, by czaprak był prawidłowo założony. Gdy wytłumaczyłem w jaki sposób powinno się to robić podziękował mi i poszedł jeździć na koniach.

Najpiękniejsza stadnina jaką widziałem w swojej karierze
Przewiń na górę