Najlepsze traktorki i kosiarki

Dla wielu osób, które posiadają trawnik wokół domu lub na działce, systematyczne koszenie jest stałym obowiązkiem. Dzięki niemu trawa będzie równa i gęsta oraz wolna od wszelkich chwastów. Tak wypielęgnowany trawnik z pewnością będzie zachwycał nie tylko domowników.

Czym najlepiej kosić trawnik?

traktorki kosiarki sklep onlineW zależności od rodzaju powierzchni i jej wielkości, powinniśmy dobrać odpowiedni sprzęt do koszenia. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kosiarek elektrycznych i spalinowych, podkaszarek oraz traktorków. Każdy z nich służy do tego samego celu, ale posiada odmienną wydajność. Jeżeli nasz trawnik ma maksymalnie dwadzieścia arów, to z powodzeniem wystarczy nam kosiarka. Podkaszarką można wykończyć pracę w trudno dostępnych miejscach, aby efekt był kompletny. Jednak na dużych powierzchniach taki sprzęt będzie niewystarczający, tu sprawdzą się traktorki kosiarki sklep online jest idealnym miejscem na ich zakup. W internecie przede wszystkim znajdziemy największy wybór traktorków, które mają cenę niższą średnio o dwadzieścia procent niż w sklepach stacjonarnych. Przy wyborze traktorka trzeba brać pod uwagę przede wszystkim parametry techniczne, materiały z jakich jest on wykonany oraz ewentualne wyposażenie. Najnowsze modele traktorków są wyposażone w nowej generacji silniki, które dają dużą moc przy jednoczesnym oszczędnym używaniu paliwa, bo jest bardzo istotne przy dużych powierzchniach. Ponadto mają one hydrostatyczną skrzynię biegów, które pozwala na zmianę prędkości jazdy bez zmiany biegów.

Traktorek sprawdzi się nawet na nierównej powierzchni trawnika, ponieważ ma przednie, prowadzące koła, które zapobiegają skalpowaniu trawnika podczas jazdy po nierównościach. Jest to bardzo praktyczny i wydajny pojazd, który daje się łatwo prowadzić.

Najlepsze traktorki i kosiarki
Przewiń na górę