Najlepsze materace dla małych dzieci

Jeszcze przed terminem porodu wszyscy przyszli rodzice udają się do sklepu by kupić łóżeczko dla swojego dziecka. Oczywiście oprócz łóżeczka potrzebujemy także dobrej jakości materac, za dwa komplety pościeli, poduszki. Wszystko oczywiście można kupić w sklepach stacjonarny lub też w sprzedaży internetowej.

Gryczano- kokosowe materace dla dzieci

Materac kokosowyBardzo często do łóżeczek noworodków kupowane są materace kokosowe lub gryczano-kokosowe. Materac kokosowy nie jest drogi. Za standardowych wymiarów do łóżeczka dziecięcego materac kokosowy zapłacimy około 100 zł. Oczywiście oprócz materaca każdy rodzic musi zakupić przynajmniej dwie nakładki na materac, które chronią przed przeoczeniem. Oczywiście taki materac dobrej jakości ma zdejmowano poszewkę. Dzięki czemu od czasu do czasu można ją zciągnąć i wyprać w temperaturze nawet 80°. Ważne by była ona bawełniana. Oczywiście Materace kokosowe mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są dosyć twarde. To jest akurat zaleta ponieważ malutkie Plecki dziecięce nie mogą spać na miękkim podłożu. Ponadto dzieci, które śpią na brzuchu na miękkim materacu mogą w trakcie snu się poddusić. Wszystkie Materace możemy zakupić w popularnych sklepach z artykułami dziecięcymi. Oczywiście w sklepach meblowych, w których dostaniemy łóżeczka dziecięce także są dostępne materace.

Jeśli chcemy dbać o zdrowe i bezpieczne sen naszego noworodka musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczne łóżeczko oraz materac. Oczywiście trzeba pamiętać, że wszystko powinno być bardzo dobrze wykonane, dobrej jakości, z dbałością o najmniejszy szczegół oraz bezpieczne dla dziecka. Koszt materaca to zaledwie 100 zł. Dlatego warto go wymieniać przynajmniej raz na rok w łóżeczku dziecięcym. Oczywiście trzeba także sprawdzać czy dany materac nie uległa uszkodzeniu.

Najlepsze materace dla małych dzieci
Przewiń na górę