Najlepsze ciastko z płatków jaglanych

Każdy z nas może przygotować taki deser, który będzie zastępował gotowe słodycze. Musimy pamiętać, że własne, przygotowane potrawy są dużo lepsze od tych gotowych, gdzie często do składu dodawane są różnego typu niezdrowe substancje, których działania nie znamy.

Zalety ciastek z płatków jaglanych

ciastka z płatków jaglanychNiekiedy zastanawiamy się, jak możemy zdrowo się odżywiać a jednocześnie nie rezygnować z naszych ulubionych potraw, takich jak słodkości. Bardzo dużo osób nie chce przechodzić na diety właśnie z obawy tego, że będą musieli zrezygnować z tak uwielbianych przez nich słodyczy. Jednak nie musimy z nich wcale rezygnować- wystarczy, że zastąpimy gotowe słodycze ze sklepu tymi zdrowymi, przygotowanymi przez nas. Ciastka z płatków jaglanych będą idealną przekąską. Są bardzo proste w przygotowaniu- wystarczy kilka podstawowych składników i dosłownie chwila czasu. W miskę wkładamy jajka, mąkę jaglaną, płatki jaglane oraz miód, wszystko mieszamy i formujemy z tego na blaszce małe ciasteczka. Chwilę trzymamy je w piekarniku a po wyjęciu od razu możemy cieszyć się smakiem tych, wbrew pozorom prostych słodyczy. Będzie to idealna opcja jako przekąska, którą możemy zabrać ze sobą w drogę czy do pracy. Ominiemy w ten sposób niekontrolowane napady głodu, które często prowadzą do tego, że zatrzymujemy się przy sklepie i kupujemy ,,na szybko” jakiegoś batonika czy inną niezdrową przekąskę, która ma tylko niezdrowe kalorie a żadnych substancji odżywczych dla naszego ciała.

Nasz organizm na pewno w krótkim czasie odczuje różnicę, kiedy odejmiemy z naszej codziennej diety gotowe słodycze. Na pewno przestaniemy dostarczać do naszego ciała tak niezdrowe puste kalorie oraz cukier a samo to sprawi, że będziemy czuć się lekko i będziemy mieć więcej energii.

Najlepsze ciastko z płatków jaglanych
Przewiń na górę