Na co zwrócić uwagę podczas budowy tarasu drewnianego?

W związku z tym, że drewno jest przyjemnym materiałem pod względem temperaturowym, a także bardzo uniwersalnym, dopasowującej się do każdego stylu architektonicznego, coraz więcej osób decyduje się na wybór desek drewnianych na taras. Jeśli decydujemy się samodzielnie budować taras drewniany warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Budowa drewnianego tarasu – krok po kroku

budowa tarasów drewnianych warszawaPierwszym krokiem by budowę tarasu drewnianego w ogóle zacząć jest wybór desek na drewno. Jeżeli chcemy aby nasz taras nienagannie się prezentował przez długi czas warto jest wybrać modrzew syberyjki. Zaś jeśli interesuje nas przde wszystkim wygląd ciekawym rozwiązaniem jest drewno egzotyczne. Ważne jest także by dobrać odpowiedni rozmiar desek. Deski drewniane do budowy tarasu powinny być grube i wąskie. Następnie musimy zdecydować co wybrać na podłoże tarasu. Najlepszym bo na najmniej problemowym jest płyta betonowa, gdyż przygotowuje ona podłoże do położenia desek praktycznie od razu. Jedynie należy zwrócić uwagę by była ona położona równo i posiadała spadek odpływający dla deszczówki. Po przygotowaniu podłoża można przystąpić do przygotowania desek, a mianowicie zaimpregnowania ich. Pod taras warto jest położyć agrowłókninę po to by zapobiec wyrastaniu trawy pomiędzy deskami. Podczas układania desek, należy uwzględnić pracę drewna latem i zimą, dlatego należy zostawić nieco przestrzeni pomięzy deskami. Pamiętajmy aby deski przykręcać tylko na wkręty ze stali nierdzewnej. 

Gdy ułożymy już wszystkie deski, pamiętajmy by taras oczyścić i zaolejować.Jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia z jakimi kolwiek pracami budowlanymi, warto jest położenie tarasu zlecić firmie wykonującej takie usługi. Z pewnością nie brakuje ich w większych miastach jak np. Warszawa, Poznań czy Katowice.

Więcej informacji etaras.pl

Na co zwrócić uwagę podczas budowy tarasu drewnianego?
Przewiń na górę