Moskitiera to genialny wynalazek

Jednym z najciekawszych wynalazków, które ułatwiają ludziom życie, są niewątpliwie moskitiery. Zastosowane w oknach w połączeniu z roletami pozwalają łatwo sterować naturalnym nagrzewaniem o ochładzaniem pomieszczeń. Okno z zamontowaną moskitierą możemy mieć otwarte nawet wieczorami przy zapalonych światłach. I nie musimy się martwić, że do środka przedostaną się nam owady.

Niedroga i bardzo praktyczna moskitiera

okienne moskitieryDla tych, którzy może nie do końca wiedzą co to jest moskitiera spieszymy z wyjaśnieniem. Jest to nic innego jak materiałowa siateczka z bardzo maleńkimi oczkami. Moskitiery doskonale przepuszczają powietrze, ale nie przeciśnie się przez nie nawet najmniejszy latający owad. Jeśli zamontujemy okienne moskitiery to okna możemy mieć otwarte zawsze gdy to tylko potrzebne. Możemy nieustannie wietrzyć pomieszczenia, a przy tym korzystać ze światła. Wiadomo, że bez moskitier przy otwartych oknach i włączonym świetle mielibyśmy w domu pełno owadów. A dzięki delikatnej i prawie niewidocznej siateczce nie musimy zajmować się usuwaniem latających szkodników. Moskitiery okienne są bardzo tanie, a ich koszt to jedynie kilkadziesiąt złotych dla jednego okna. Jeśli zamontujemy sobie je samodzielnie to będzie nas to kosztować najwyżej kilkanaście złotych za jedno okno. I co najważniejsze – siateczkę zwaną moskitierą zamontujemy również w oknach z zamontowanymi roletami.

Ten kto wymyślił moskitiery powinien otrzymać nagrodę szwedzkiej akademii nauk. Jest to wynalazek epokowy, który swoje zastosowanie ma od starożytności. To niesamowite, że coś wymyślonego kilka tysięcy lat temu ma swoje zastosowanie do dzisiaj. Wiadomo, że na przełomie wieków moskitiery zostały ulepszone i dlatego dzisiaj możemy je stosować w domach o dowolnej architekturze wnętrz.

Moskitiera to genialny wynalazek
Przewiń na górę