Montaż zlewu z granitu

Samodzielny montaż zlewu granitowego nie jest trudny i może to zrobić ktoś, kto nie pracuje jako hydraulik. Trzeba jednak przygotować do tego odpowiednie narzędzia i materiały, a także wiedzieć, jaki dokładnie zlew zamówić lub kupić. Granit to bardzo twardy materiał, dlatego nie będzie miejsca na jego samodzielne przycinanie. Nasze zamówienie musi być bardzo dokładne, aby wszystko wyszło tak, jak chcemy.

Kamienny zlew w domu

granitowy zlewJeżeli mamy już przygotowane miejsce na zlew, powinniśmy zaopatrzyć się w klucze płaskie, klucz francuski, sylikon sanitarny neutralny, a także uszczelki. Granitowy zlew trzyma się zazwyczaj za pomocą haków dyblowanych w ścianie lub na szafce. Haki trzeba wkręcić w mur, do specjalnych koszulek plastikowych. Wiercimy dziurę, wbijamy młotkiem koszulkę, a dopiero wtedy wkręcamy stalowy hak. W taki sposób mamy mocne mocowanie. Osadzamy zlew. W przypadku szafki jest to łatwiejsze. Następnym etapem jest podłączenie syfonu i rury odpływowej. Dokręcamy wszystko kluczami. Pamiętajmy o uszczelkach, a także tym, aby krawędzie rur uszczelnić sylikonem sanitarnym. Jeżeli nasz zlew ma otwór na baterię, musimy ją przykręcić, a następnie podłączyć, również korzystając z sylikonu. Na końcu wszystkie rury dokręcamy kluczem francuskim. Trzeba to robić z wyczuciem, aby nie zniszczyć gwintów. Po godzinie należy włączyć wodę i sprawdzić, czy nie ma gdzieś wycieków.

Zlew tego typu ma długą żywotność. Producenci dają gwarancję nawet na piętnaście lat. Jest tak dlatego, że nie ma szansy na uszkodzenie zlewu w inny sposób, niż przez celowe uszkodzenie użytkownika. Wiadomo, że woda wypłukuje kamień, ale do tego potrzeba wielu lat. Wiadomo, że piętnaście lat to krótki okres. Zlew najczęściej jest wymieniany nie przez usterki, ale przez to, że zmienia się moda.

Montaż zlewu z granitu
Przewiń na górę