Mikrofony na wystąpienia publiczne

Jakość dźwięku na wystąpieniu publicznym ma duże znaczenie. Jeśli akustyka pomieszczenia jest słaba, najczęściej korzysta się ze specjalnych mikrofonów, które poprawiają jakość dźwięku. W wyposażeniu sali konferencyjnej powinny się znaleźć dobre mikrofony, które nie posiadają przewodów. Są najwygodniejsze i pozwalają uzyskać wysokiej jakości dźwięk przemówienia. Na pewno nie będzie to irytujące dla słuchaczy.

Mikrofon z pasmem bluetooth

mikrofony bezprzewodoweChodzenie podczas przemawiania do publiczności wzbudza poczucie pewności siebie, szczególnie w oczach innych osób. Właśnie dlatego mikrofon z którego korzysta osoba przemawiająca powinien być bezprzewodowy. Kabel nie będzie krępował ruchów, a także powodował zakłóceń podczas nadmiernego zginania się. Mikrofon bezprzewodowy łączy się ze stacją bazową poprzez połączenie bluetooth. Jedna stacja potrafi obsłużyć nawet dziesięć mikrofonów jednocześnie, dlatego możliwe jest zorganizowanie konferencji, której słuchacz mogą aktywnie uczestniczyć w rozmowie. Mikrofony bezprzewodowe są różnej klasy – mogą one zarówno kosztować sto złotych, jak i kilka tysięcy. Duże znacznie odgrywa tutaj korekcja szumów oraz wygłuszenie mikrofonu. Dodatkowo wielkość baterii jest znacząca. Często w droższych mikrofonach istnieje opcja szybkiego ładowania. W kilka minut bateria jest naładowana do stu procent i pozwala to na ośmiogodzinną przemowę.

Mikrofony tego typu są do kupienia w specjalistycznych sklepach, które zajmują się kompletowaniem sprzętu do sali konferencyjnych oraz amfiteatrów i tego typu pomieszczeń. Niska jakość dźwięku nie sprawi dobrego wrażenia, dlatego musimy zadbać o dobrą słyszalność. Jest to duży plus dla mówcy, który może dzięki temu poczuć się pewniej. Nie pogubi się on w tym, co chce przekazać publiczności.

Mikrofony na wystąpienia publiczne
Przewiń na górę