Malownicze trasy spływów kajakowych

Lato w mojej rodzinie to nie tylko jednorazowy urlop, ale też częste wypady weekendowe poza miasto, podczas których staramy się oderwać od codziennego zabiegania. Od jakiegoś czasu szukamy wciąż nowych aktywności na łonie natury i pośród wszystkich, które do tej pory spróbowaliśmy, najbardziej przypadły nam do gustu spływy kajakowe. Kiedy tylko pojawia się piękna pogoda, wybieramy się jeden lub dwa dni na kajaki, co jakiś czas zmieniając rzeki, po których pływamy.

Rodzinny spływ kajakami

spływ kajakowy mazowieckieAktywny wypoczynek staje się coraz popularniejszym sposobem na relaks. Moda na sport prowokuje nas do tego, żeby więcej się ruszać. Dlatego na popularności zyskują wszelkiego rodzaju aktywności, szczególnie te na świeżym powietrzu. My z rodziną zakochaliśmy się w kajakach. Ich ogromnym plusem jest to, że nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności i mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku. Spływy kajakowe zazwyczaj odbywamy w gronie bliskich znajomych. Często wybieramy się na dłuższą trasę i po drodze rozbijamy namioty na noc. Co roku odkrywamy nowe piękne miejsca. Nie chcemy bowiem za każdym razem wybierać się nad tą samą rzekę. W tym roku planujemy wybrać się nieco dalej, do sąsiadującego z naszym województwem województwa mazowieckiego. Okazało się bowiem, że pod hasłem spływ kajakowy mazowieckie kryje się mnóstwo ciekawych tras o różnej długości. W planach mamy dłuższy, trzydniowy spływ właśnie na jednej z rzek mazowieckich.

Od kilku lat z całą rodziną regularnie wybieramy się na spływy kajakowe, podczas których odkrywamy coraz więcej pięknych, malowniczych miejsc w naszym kraju. Nie ograniczamy się tylko do najbliższych rzek, podróżujemy praktycznie po całej Polsce w poszukiwaniu ciekawych tras na spływy. W tym roku wybieramy się do województwa mazowieckiego.

Malownicze trasy spływów kajakowych
Przewiń na górę