Luksusowa podłoga winylowa z prawdziwego zdarzenia

Podstawowym elementem każdego domu jest podłoga. Nadaje ona charaktery każdemu pomieszczeniu. Wybieramy ją w zależności od potrzeb i funkcji jaką ma sprawować określona powierzchnia. Dawniej gumolity miały wszechstronne zastosowanie. Układano je absolutnie wszędzie ponieważ są wodoodporne a do tego łatwo utrzymać je w czystości. 

Użytkowanie luksusowych podłóg winylowych

luksusowa podłoga winylowaPo wspomnianych już gumolitach przyszedł czas na panele. Na początku były w wersji laminowanej. Wyprodukowane z masy wiórowej, sprasowanej i z dekoracyjna okleiną. Oczywiście i te czas zmieniał. Ewoluowały, dziś możemy kupić panele z rdzeniem mineralnym ale nie nadają się do każdego pomieszczenia. O ile w pokojach sprawdzają się świetnie o tyle w łazience już nie. Pod wpływem wilgoci potrafią pojawiać się na nich pęcherzyki ponieważ od wody okleina odchodzi od rdzenia. Mamy już jednak nową generację podłóg. Jest to luksusowa podłoga winylowa. Jest bardzo cienka. Ma grubość około 2 mm. W bardzo prosty sposób ją się układa. Montaż nie odbiega niczym od układania tradycyjnych paneli. Pamiętajmy, że nadal są to panele a więc potrzebują podkładu pod spód. Jest to coś w rodzaju połączenia tradycyjnych paneli laminowanych z gumolitem. Z jednej strony są w dekorze drewna jak panele. Są też w postaci desek, są rodzajem podłogi pływającej ale z drugiej strony są elastyczne jak gumolit. Są delikatnie gibkie. Co więcej podobnie jak gumolit są wodoodporne i można je układać absolutnie wszędzie.

Panele winylowe możemy kłaść w łazience ponieważ wilgoć im nie straszna. Można je układać w przedpokoju gdzie często wnosimy zabrudzenia z błota czy resztki śniegu. Świetnie sprawdzą się w kuchni czy w biurach gdzie ich użytkowanie jest na prawdę intensywne. Nie są im straszne upadające przedmioty czy kółka krzesła obrotowego.

Luksusowa podłoga winylowa z prawdziwego zdarzenia
Przewiń na górę