Leczenie uzależnienia od alkoholu – sposoby

Każdy rodzaj uzależnienia jest dla nas niebezpieczny i może zaważyć na całym przyszłym życiu. Obecnie groźne są nie tylko takie używki jak alkohol czy narkotyki, ale też hazard, zakupy czy nawet media społecznościowe. Jeśli chodzi o uzależnienia od alkoholu ich leczenie jest podobne do wielu innych i opiera się przede wszystkim na długotrwałej terapii.

Skuteczność leczenia uzależnienia od alkoholu

leczenie uzależnienia od alkoholu ŁódźTrzeba przyznać, że leczenie jakiegokolwiek uzależnienia łatwe nie jest. Wymaga ono ogromnej siły woli i samozaparcia, a także dużego wsparcia ze strony najbliższych osób. Najważniejsze jest, aby osoba uzależniona wiedziała dlaczego chce się wyleczyć, chciała żyć, dla siebie, lub dla swojej rodziny. Jak wygląda leczenie uzależnienia od alkoholu? Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrana psychoterapia i spotkania w grupie. Dodatkowo, w celu wsparcia terapii czasami stosuje się leczenie farmakologiczne. Ile trwa podstawowe leczenie, po którym można spodziewać się poprawy i braku nawrotów choroby? Ośrodki stosują różne metody leczenia, jednak absolutne minimum to najczęściej 18 miesięcy psychoterapii. Po jej zakończenie niezbędne są oczywiście terapie grupowe w celu podtrzymania uzyskanego efektu. Jeśli interesuje nas leczenie uzależnienia od alkoholu Łódź jest miastem, w którym znajdziemy wiele rekomendowanych ośrodków. Jeśli natomiast chodzi o skuteczność takiej terapii, wiele zależy od zaangażowania osoby uzależnionej. Zazwyczaj jednak dane procentowe mówią, że szanse na wyleczenie są obecnie dość duże.

Próba leczenia alkoholizmu nie jest łatwa i przez osobą uzależnioną zwykle stoi wiele wyzwań. Często jest tak, że pierwsze leczenie uzależnienia od alkoholu kończy się niepowodzeniem i taka osoba wraca do nałogu, a dopiero za którymś z kolei razem udaje jej się na zawsze skończyć z piciem. Nie można się poddawać i za wszelką cenę próbować, do skutku.

Leczenie uzależnienia od alkoholu – sposoby
Przewiń na górę