Które świeczki wybrać do domu?

Świeczki to idealna ozdoba domu i każdego pomieszczenia. Delikatne światło, które dają, nadadzą się w sypialni, łazience czy salonie, dodając ciepłej i przytulnej atmosfery. Warto zwrócić uwagę na to, jakie świeczki wybieramy. Zdrowsze dla nas opcje to te sojowe lub z naturalnych wosków. Świeczki naturalne mają duży wybór zapachów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Przytulna atmosfera dzięki naturalnym świeczkom

najlepsze świece sojowe z drewnianym knotemPrzy wyborze świec zwracajmy uwagę na ich skład. Jest to o tyle ważna kwestia, że będziemy oddychać powietrzem z pokoju, w którym będą paliły się świeczki. Nie chcemy przecież truć się niepotrzebnie chemikaliami, gdy na rynku są już dostępne naturalne i wolne od chemii opcje. Zarówno zapachy, jak i sam wosk powinien być jak najbardziej naturalny. Najlepsze świece pod względem składu to te sojowe lub wyprodukowane z wosku pszczelego. Zapachy uzyskuje się dzięki naturalnym olejkom i aromatom pochodzącym na przykład z roślin. Najlepsze świece sojowe z drewnianym knotem mogą sprawić, że poczujemy się jak w pokoju z palącym się kominkiem. Drewniany knot skwierczy jak palące się pale – to dodaje niesamowitej atmosfery i przytulności. Świece sojowe mają określony czas palenia się i aby cieszyć się z nich w pełni, należy przestrzegać paru zasad. Najlepsze świeczki sojowe dają intensywny zapach, gdy są palone na raz przez minimum półtorej godziny. Nie należy przenosić palącej się świeczki, bo może to zalać drewniany knot, który nasiąknie i może przestać skwierczeć lub często gasnąć.

Świece sojowe z drewnianym knotem można kupić w sklepach internetowych małych manufaktur. Zazwyczaj tworzą one dobrej jakości świece, ale również woski do kominków czy naturalne kadzidełka zapachowe. Najlepsze świeczki sojowe to piękny prezent dla każdego, kto chce stworzyć wyjątkową atmosferę w swoim domu.

Które świeczki wybrać do domu?
Przewiń na górę