Krótko ale skutecznie – krótka rehabilitacja

Wiele osób boryka się z problemami zdrowotnymi. Dzisiejszy styl życia, jego tempo i aspekty na nie wpływające narażają nas na wiele schorzeń. Najbardziej narażonymi na problemy zdrowotne są osoby po 40-tym roku życia. Problemy z układem ruchowym, trawiennym czy krążenia to tylko kilka z tych, z jakimi muszą się przyglądać. Na co najbardziej trzeba zwrócić uwagę?

Ruch niekoniecznie wymagający – turnus rehabilitacyjny

krótkie turnusy rehabilitacyjne nad morzemW codziennym życiu bardzo ważna jest oczywiście dieta. Mówi się, że jesteś tym co jesz. Jak wiele może wnieść w nasze życie odpowiednie odżywianie wie każdy. Porównywalnie dużo słyszy się czy czyta o ruchu. Jak wielu z nas jednak przywiązuje do tego wagę?  Łatwiej jest wybrać zdrowy jogurt niż znaleźć czas na zdrowy ruch, np. bieganie czy spacery. Tym bardziej trudno zmusić się do bardziej wymagającego wysiłku. Całe życie uprawiałam sport – na początku dzięki tacie, który go uwielbia, potem dzięki szkole, która dawała mi możliwość „wykazania się”. Nadal lubię aktywność ruchową, ale jak pomóc mamie, która ma jej pod dostatkiem ale w złej formie, przez co boryka się z bolącym kręgosłupem? Na ćwiczenia w domu nie ma czasu i siły, do siłowni nie da się zaciągnąć, bo „to nie dla niej”. Pomyślałam zatem o czymś, co nie tylko jej pomoże, ale również odpręży. I stąd rozwiązanie jakie dały krótkie turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Mama lubi wodę, korzysta z rehabilitacji w mieście, więc nie jest to dla niej obce i lubi zwiedzać – idealne rozwiązanie.

Rehabilitacja to nie tylko doraźne zabiegi na określone dolegliwości ale także pomoc przeciw nim. Aura morza dodatkowo wpływa pozytywnie na efekty. Po przykładzie mojej mamy szczerze je polecam. Nie tylko skorzystała z bardzo dobrych zabiegów i rad specjalistów w tak uroczym miejscu, ale także odprężyła się dzięki wyjątkowej atmosferze jaką gwarantuje bliskość dużej wody.

Krótko ale skutecznie – krótka rehabilitacja
Przewiń na górę