Koparka a odśnieżanie przy kamienicy

koparka

Jestem zarządcą kliku kamienic w Rzeszowie, które mieszczą się w różnych częściach miasta. Zawsze rozdzielam obowiązki pomiędzy mieszkańców i każdy jest traktowany w ten sam sposób. Nadeszła zima, dlatego muszę wziąć pod uwagę odśnieżanie i sporządzić grafik dyżurów dla wszystkich mieszkańców.

Koparka pomogła uporać się ze śniegiem

koparkaChodzi głównie o odśnieżanie chodnika przed kamienicą. Mój szwagier, który ma koparkę i co roku wykonuje odśnieżanie dał mi mnóstwo cennych wskazówek, które już od kilku lat stosuję. Metoda sprawdza się doskonale. Kiedyś myślałem, że takie usługi najlepsza koparka w Rzeszowie nie są opłacalne, ale szwagier mi wszystko wyjaśnił. Nie dość, że odwala kawał dobrej roboty, to na dodatek całkiem nieźle na tym wychodzi. W jednej z kamienic mieszka starsza kobieta, która nie może być brana pod uwagę podczas tworzenia grafiku. W jej przypadku odśnieżanie nie wchodzi w grę, dlatego będę musiał bardziej zaangażować pozostałych mieszkańców. Jestem przekonany, że nikt nie będzie miał nic przeciwko. Grafik sporządziłem dla każdej kamienicy z osobna. Wszędzie mieszka różna ilość osób, dlatego odśnieżanie w czasie zimy musi być bardzo dobrze rozplanowane. Kiedyś to sam wykonywałem wszędzie odśnieżanie, ale miałem wtedy mnóstwo wolnego czasu a obowiązków nie było tak dużo. Mogłem zatem osobiście się wszystkim zająć. Podczas zebrania ogłosiłem mieszkańcom, że odśnieżanie chodników będzie należało do ich obowiązków i żaden z mieszkańców się nie sprzeciwiał.

Wszyscy lokatorzy świetnie się dogadują, dlatego nawet jak ktoś wykona odśnieżanie za inną osobę i się z nią dogada to ja w to nie wnikam. Odśnieżanie ma być wykonane i tylko to się dla mnie liczy. Ciekawa jaka zima będzie w tym roku i czy dużo śniegu napada jak ostatnio. Zobaczymy. Jesteśmy na wszystko przygotowani.

Koparka a odśnieżanie przy kamienicy
Przewiń na górę