Kiedy warto stosować okład żelowy?

Drobne urazy będące wynikiem uderzenia bądź nadwyrężenia mogą znacznie szybciej się goić dzięki zastosowaniu odpowiednich produktów. Jednym z nich są okłady żelowe. Jest to niezwykle uniwersalne rozwiązanie zmniejszające ból i przyspieszające proces gojenia. Jak więc okłady żelowe wyglądają i kiedy warto je stosować? 

Zastosowanie okładów żelowych 

Okłady żeloweSame Okłady żelowe mają niezwykle prostą budowę. Składają się na nią żelowa substancja szczelnie zamknięta w worku. W zależności od miejsca stosowania i wielkości obrzęku możemy wybierać pomiędzy kompresami o różnych rozmiarach. Co najważniejsze możemy je wykorzystywać zarówno w terapii zimnem jak i ciepłem. Obie te formy możemy wykorzystywać w wielu sytuacjach. Z pewnością większość z nas może kojarzyć je z zastosowania w przypadku drobnych stłuczeń czy przy kontuzjach takich jak np. skręcenie kostki. Niewielu jednak wie, że okłady żelowe sprawdzają się również doskonale przy bólach głowy, zęba, zapaleniu stawów, a nawet przy gorączce. Jak sam widzisz liczba zastosowań tego rozwiązania jest naprawdę długa. Ciepłe okłady żelowe są doskonałą alternatywą dla ciepłych kąpieli przed wysiłkiem fizycznym. Jeśli nie mamy na nie czasu bądź możliwości przyłożenie ciepłego okłady sprawi, że mięśnie staną się bardzie elastyczne, z kolei rozgrzewka przed treningiem przebiegnie znacznie efektywniej. Przykładanie ciepłych okładów żelowych jest polecane również kobietom borykającym się z silnymi bólami menstruacyjnymi. 

Okłady żelowe powinny należeć do podstawowego wyposażenia każdej domowej apteczki. Dzięki możliwościom dopasowania kształtu możemy stosować je na dowolnej części ciała, która potrzebuje ukojenia. Dzięki temu, że zajmują niewiele miejsca, możemy je również zabierać w dowolne miejsce. 

Kiedy warto stosować okład żelowy?
Przewiń na górę