Kiedy konieczna jest wycena nieruchomości i kosztorys budowlany?

wyceny nieruchomości

Zdecydowałam się po czterech latach od ślubu rozpocząć budowę naszego pierwszego domu. Mój mąż już wcześniej mnie do tego przekonywał ale ja wolałam zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, żeby nie trzeba było brać dużego kredytu na budowę. W prezencie ślubnym dostaliśmy ziemię od mojej chrzestnej.

Wycena nieruchomości niezbędna przy sprzedaży

wyceny nieruchomości Ciocia jest bardzo zamożna i mieszka za granicą. Jestem jej jedyną chrześniaczka więc postanowiła się wykosztować. Do tej pory jeździliśmy tam w wakacje i robiliśmy sobie grilla. Ziemia znajduje się poza miastem. Dolny Śląsk bardzo mi się podoba i nie wyobrażam sobie żeby zamieszkać gdzieś indziej. Ciocia kiedyś namawiała nas na wyjazd zagraniczny ale się na to nie zdecydowaliśmy. Udało nam się uzbierać sporo pieniędzy. Mieliśmy jeszcze pewną kwotę odłożoną, którą uzbieraliśmy na ślubie. Pojechaliśmy do biura projektowego. Pan miał nam przygotować kosztorysy budowlane na każdy etap prac, które są potrzebne do budowy domu. Kosztorysy robót budowlanych są bardzo ważne do rozpoczęcia prac. Musimy wiedzieć ile dokładnie będziemy potrzebować pieniędzy. Najgorsze są koszty, których nie do końca da się przewidzieć. Kosztorysy inwestorskie także są wykonywane przez tą firmę i specjalistę, do którego trafiliśmy. Nasi znajomi korzystali z jego usług i kosztorys, który on przygotował całkowicie pokrył się ze wszystkimi wydatkami, które ponieśli na budowę domu. W firmie są także specjaliści, którzy oferują tanie wyceny nieruchomości na dolnym śląsku, jednak my nie musimy z takich usług korzystać.

 

Wynajmujemy mieszkanie, a więc nie mamy co sprzedawać. Okazało się, że pieniążki które udało nam się odłożyć nie wystarczą na całą budowę. Musimy dobrać kredyt. Przyda nam się do tego kosztorys. Możemy przedstawić go w banku. Fachowiec był miły. Widać, że ma spore doświadczenie.

Kiedy konieczna jest wycena nieruchomości i kosztorys budowlany?
Przewiń na górę