Karmienie piersią a dobrze dobrana bielizna

Na ten wyjątkowy czas, jakim jest ciąża, połóg oraz karmienie swojego dziecka przyszłe mamy kupują sobie ubrania, które będą pasować do ich stanu, ale nie można zapominać o bieliźnie. Ciało kobiety zmienia się. Piersi rosną, więc trzeba będzie również zainwestować w dobry biustonosz, który będzie funkcjonalny, wygodny i ułatwiający karmienie.

Biustonosz do karmienia – podstawowe zasady

bielizna do karmieniaBiustonosze dla kobiet w połogu musza być bardzo delikatne i bardzo dobrze dopasowane. Najlepiej, aby kobieta osobiście poszła do sklepu i tam przymierzyła bieliznę do karmienia, bo to w niej będzie chodzić przez najbliższe kilka miesięcy. Bielizna do karmienia zwykle jest sprzedawana w nieco większych rozmiarach, co jest bardzo wygodne dla kobiet karmiących. Podstawową zasadą jest to, ażeby podtrzymywała biust posiadający nieco większą objętość oraz ciężar spowodowany nagromadzonym mlekiem. W przeciwnym razie piersi mogą boleć. Najlepszą bielizną będzie taka, która posiada szerokie ramiączka, dzięki czemu nie ciśnie w okolicach ramion. Nie bez znaczenia jest również materiał. Polecane są naturalne tekstylia bielizny, które przepuszczają powietrze. Najgładsza może okazać się mikrofibra, która praktycznie staje się nieodczuwalna na skórze. Ogromnym udogodnieniem jest to, że zarówno ramiączka, jak i miseczki są odpinane, więc w trakcie potrzeby karmienia, można błyskawicznie to uczynić zachowując przy tym intymność. Bielizna do karmienia jest gładka pozbawiona koronek i innych elementów podrażniających.

Są to najważniejsze cechy bielizny, która idealnie nadaje się do karmienia. Konsumenci są zadowoleni z takich rozwiązań, więc warto by przyszłe mamy już przed porodem rozejrzały się za dobrą bielizną, chociaż nigdy nie wiadomo, jaki rozmiar osiągnie biust zaraz po urodzeniu dziecka.

Karmienie piersią a dobrze dobrana bielizna
Przewiń na górę