Kariera w handlu mieszkaniami

mieszkania

Biura pośrednictwa w handlu nieruchomościami nie są zawodem, który posiadałby długą i rozbudowaną historię. Mimo tego jednak, że jest to zawód bez przeszłości, jestem więcej niż pewien, że jest to jednocześnie zawód z bardzo dobrą przyszłością. Uczyłem się na to przez pięć lat studiów, aż pewnego dnia mogłem wreszcie stwierdzić, że jestem w pełni gotowy na to, by zajmować się handlem mieszkaniami.

Mieszkania na sprzedaż w Trójmieście

mieszkaniaNa szczęście od razu udało mi się znaleźć fajną pracę – asystent w biurze pośrednictwa sprzedaży mieszkań. Miałem ogromne szczęście – z tego co było mi wiadomo, większość z moich znajomych zaraz po skończeniu studiów najpierw zaczynała od prostych prac niezwiązanych z kierunkami ich studiów, a dopiero później szukali czegoś, co by im odpowiadało na stałe. Mieszkania na sprzedaż które były w naszej bazie obejmowały głównie Rumię i Starogard Gdański, oraz w drugiej kolejności wszystkie inne miasteczka czy wsie z okolicy. Klientów było całkiem sporo – nie wiedziałem, jakie dokładnie zyski ma to biuro pod koniec każdego miesiąca, ale przestronne mieszkania w Rumi można powiedzieć, że szły jak woda. Z tego co było mi wiadomo, właściciel zarządził, by mieszkania nie miały wysokiej prowizji w cenie – w końcu konkurencja w naszym regionie była bardzo duża i silna. Mimo to ze względu na sam wysoki ruch w biznesie podejrzewam, że szef musiał zarabiać całkiem przyzwoicie. Byłem chwalony głównie za to, że potrafiłem nawiązać bardzo dobry kontakt z klientami, oraz tak z nimi rozmawiać, by przedstawić im nasze mieszkania z jak najlepszej strony bez sprawiania wrażenia, że reklamuję je na siłę. Mieszkania na sprzedaż które mieliśmy były jednakże w tak dobrym stanie oraz posiadały na tyle niskie ceny, że wydawało mi się to aż za proste.

Szef stwierdził, że nie ma sensu, bym w dalszym ciągu był asystentem – zaproponował mi, bym przeprowadził się do innego miasta i tam otworzył biuro pośrednictwa, które on wyposaży i przygotuje. W ten sposób stałem się współwłaścicielem firmy, która jednocześnie zaczęła się intensywnie rozwijać.

Kariera w handlu mieszkaniami
Przewiń na górę