Jakie jest przeznaczenie wizytówek?

 

Aby odnieść sukces, prowadząc własną działalność, musimy działać na wielu płaszczyznach i być elastyczni. Jak wiadomo reklama jest dźwignią handlu, więc bez niej się nie obejdzie. Jeżeli klienci będą o nas wiedzieli i będą znali nasze dane kontaktowe, to być może skorzystają z oferty.

Jak wygląda dobra wizytówka?

wizytówkiCzęsto bywa, że rozmawiamy z jakimś kontrahentem, albo potencjalnym odbiorcą naszych towarów, albo usług, i chcemy żeby miał z nami kontakt i pamiętał o nas. Konieczne wtedy jest posiadanie przy sobie wizytówek, które są pewnego rodzaju reklamą, ale też bezcennym źródłem informacji o nas. Chyba każdy właściciel firmy, prezes spółki, czy osoba prowadząca jakąkolwiek działalność, posiada wizytówkę. Często są one wręczane rozmówcy po zakończonych negocjacjach, lub jeżeli spotykamy kogoś, kto byłby wstępnie zainteresowany współpracą z nami, to także wręczamy mu wizytówkę, na której znajdują się nasze dane kontaktowe i niezbędne informacje, które nas pokrótce charakteryzują. Wizytówki możemy samodzielnie wykonać w domu, jeżeli mamy program do obróbki graficznej i w miarę dobrej jakości drukarkę. Jeżeli nie mamy na to czasu, albo wolimy to zadanie zlecić profesjonalistom, to należy się udać do punktu ksero, albo drukarni cyfrowej, która prowadzi takie usługi. Będziemy mogli wybrać model wizytówki, kształt, rodzaj papieru użytego do druku i wielkość. Najlepiej od razu zakupić kilkadziesiąt, albo nawet kilkaset sztuk, gdyż z czasem się okaże, że są one bardzo przydatne.

Omawianą wizytówkę dobrze mieć zawsze przy sobie, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie konieczne jej użycie. Lepiej jest ją wręczyć niż podawać bezpośrednio swoje dane, licząc, że rozmówca je zapamięta. Wizytówka jest także wizytówką firmy, więc musi się dobrze prezentować.

 

Jakie jest przeznaczenie wizytówek?
Przewiń na górę