Jaki olej konopny jest najlepszy?

Na rynku mamy wiele produktów konopnych, ale tym najbardziej wartościowym jest olej. Dlaczego? Ponieważ zawiera wszystkie składniki, jakie są niezbędne do regulowania ciśnienia krwi, a także prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz krwionośnego.

Gdzie kupić oleje tłoczone na zimno?

olej konopny tłoczony na zimnoW kuchni warto stosować wyłącznie naturalne produkty, albowiem są one najbardziej bogate we wszelkie składniki odżywcze, które polepszają jakość funkcjonowania naszego organizmu. Jednym z nich jest konopny olej tłoczony na zimno. Ma on zazwyczaj korzenno-orzechowy posmak, a także bardzo jasny, zielony kolor. Zawiera kompleks nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega (3, 6, 9), witaminy z grupy B, a także K,E oraz A. Ponadto znajdziemy w nich fitosterole, fosfolipidy, składniki mineralne oraz chlorofil. Olej konopny tłoczony na zimno znajduje zastosowanie w kuchni, bowiem doskonale komponuje się z sałatkami, czy też warzywami. Można go wykorzystać także do zabiegów kosmetycznych, ponieważ odżywia i nawilża skórę, zapobiega starzeniu się skóry, jak również sprzyja szybszej regeneracji w przypadku otarć. Natomiast stosowanie go na włosy sprzyja odbudowaniu ich struktur. Zaznaczyć należy jednak iż nadaje się do spożycia wyłącznie na zimno i nie stosuje się go do smażenia. Jeżeli chodzi o koszt zakupu olejów, to za butelkę o pojemności 250 mililitrów zapłacimy około 30 złotych. Warto także zwrócić uwagę, że największy ich wybór mamy w sklepach internetowych ze zdrową żywnością.

Zdecydowanie warto stosować oleje konopne tłoczone na zimno, ponieważ zawierają mnóstwo składników, które wpływają na nasz organizm wyłącznie pozytywnie. W dodatku nie są one drogie więc wprowadzenie ich do diety na stałe, na pewno nie będzie obciążeniem dla portfela.

Jaki olej konopny jest najlepszy?
Przewiń na górę