Jaki dodatek do oleju wybrać?

Wszelkie dodatki do olejów samochodowych są substancjami mającymi uszlachetnić sam olej, a powstała substancja poprawia pracę poszczególnych podzespołów silnika. Takie dodatki należy używać bardzo ostrożnie i według zaleceń opisanych za opakowaniu.

Dolewanie dodatków do oleju

dodatek do olejuW większości przypadków do ochrony samego silnika wystarcza sam olej. Szczególnej uwagi wymagają silniki samochodów starszych roczników. Warto jednak też zainteresować się silnikami młodszymi w autach które są bardzo intensywnie eksploatowane. W bardzo trudnych warunkach pracy jednostki napędowej, mogą powstawać różne zaburzenia, które są w stanie znacznie obniżyć osiągi pojazdu. Dodatek do oleju sprawia, że silnik pracuje sprawniej i płynniej. Oleje, które są zbyt długo eksploatowane bardzo szybko tracą swoje zdolności ochronne. W celu zmniejszenia tarcia i aby chronić silnik przed zużyciem stosuje się rożnego rodzaju dodatki do olejów. Części ruchome silnika chroni się środkami, które tworzą powłokę chemiczną są to swego rodzaju modyfikatory tarcia. Istnieją również specjalne detergenty, które pozwalają na utrzymanie silnika w czystości. Warto sięgać po wszelkiego rodzaju dodatki do olejów kiedy: kiedyś podczas przyśpieszania z rury wydechowej wydobywa się niebieski dym lub gdy ciągle musimy dolewać oleju. Dodatki bardzo często są stosowane w samochodach wyścigowych lub gdy służą ona przy próbach sportowych. Stosowanie dodatków do olejów dobrej jakości pozwala wydłużyć trwałość metalowych powierzchni poddawanych ciągłemu tarciu. Wiele dodatków wspomaga zachowanie właściwego ciśnienia oleju w silniku.

Zatem stosowanie wszelkiego rodzaju dodatków do oleju silnikowego ma duży sens. Jeśli chcemy aby nasz silnik pracował bez awaryjnie warto takie syntetyki stosować. Potrafią one znacząco poprawić pracę silnika, która ma wpływ na komfort jazdy. 

Jaki dodatek do oleju wybrać?
Przewiń na górę