Jaką wybrać bramę do garażu?

Mając na rynku do dyspozycji tak duży wybór względem bram garażowych z początku można się nieco pogubić ponieważ mogłoby się wydawać, że każdy rodzaj bramy ma swoje ogromne zalety i praktycznie zero wad, więc teoretycznie wybór jest obojętny. Tymczasem istnieją pewne aspekty, które potrafią dać ogromną przewagę danego modelu nad innymi.

Niedroga brama segmentowa 

bramy garażowe segmentoweDecydując się na wybudowanie garażu prędzej czy później trzeba zacząć myśleć o bramie do niego. Na rynku jest ich dość spory wybór, a każda z bram ma swoje unikatowe zalety i praktycznie zero wad toteż mogłoby się wydawać, że oprócz samego sposobu ich otwierania różnią się tylko cena. Jednakże gdy przyjrzymy się z bliska poszczególnym modelom bram szybko dojdziemy do wniosku, że są między nimi różnice i to spore. Spośród bram do wyboru mamy bramy tradycyjnie rozwierane, uchylne, rolowane, które swoim działaniem przypominają mechanizm rolety oraz segmentowe. Obecnie największą popularnością cieszą się bramy garażowe segmentowe ze względu na ich niską cenę oraz wiele zalet, jakie nam dają. Przykładowo brama segmentowa to jedna z najlepszych opcji, jeżeli planujemy dokupić do niej napęd. Jest też doskonałym wyborem w momencie, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca przed garażem ponieważ taka brama praktycznie w ogóle go nie zajmuje.

Oprócz niskiej ceny, łatwości montażu, czy łatwego dokupienia napędu ten rodzaj bramy ma również inne zalety. Bramy segmentowe są skonstruowane w taki sposób, aby niwelowały ucieczkę ciepła do minimum, gdy wyjeżdżamy lub wjeżdżamy do garażu, a także są świetnymi izolatorami. Oznacza to, że jeżeli planujemy mieć ocieplany garaż, a także jeśli często będziemy z niego korzystać, to wówczas ten właśnie model bramy będzie najlepszym wyborem i pod względem wygody i ekonomii.

Jaką wybrać bramę do garażu?
Przewiń na górę