Jaką pojemność szamba betonowego wybrać?

Żeby określić odpowiednią pojemność szamba betonowego, powinniśmy przeliczyć produkcję ścieków na jedną osobę. Zazwyczaj jedna osoba będzie produkować około trzech metrów sześciennych ścieków, więc rodzina 2-osobowa zużyje ich około 6. Kiedy mamy również dwójkę dzieci to możemy przyjąć, że będziemy produkować około 10 metrów sześciennych ścieków.

Czy warto kupić kilka zbiorników na szambo?

szamba betonowe mazowieckieJeżeli chcemy bardzo rzadko opróżniać zbiornik na szambo albo nasza rodzina jest wielopokoleniowa i zamieszkujemy dom jednorodzinny w kilkanaście osób, to warto zdecydować się na zakupienie kilku zbiorników i połączenie ich w jeden. Nie będziemy musieli pamiętać wtedy o wzywaniu szambiarki kilka razy w miesiącu na naszą posesję. Dodatkowo jest to również świetne rozwiązanie, kiedy chcemy zaoszczędzić na zakupie zbiorników na szambo. Będziemy również mogli liczyć na bezpłatny transport, kiedy kupujemy dwa lub trzy szamba betonowe mazowieckie to województwo, na terenie którego wiele osób instaluje szambo betonowe na działkach letniskowych. Decydując się na instalację kilku zbiorników na szambo, będziemy mogli wyzywać wóz asenizacyjny tylko kilka razy w roku i dodatkowo zaoszczędzić na wywozie. Najlepiej jest wtedy zamówić szambiarkę, która ma największą pojemność. Obecnie szambiarki mogą wywozić około 17 lub 19 metrów sześciennych szamba, a te największe nawet 25 metrów sześciennych. Jest to więc świetne rozwiązanie dla rodzin wielopokoleniowych, które później przekażą zainstalowane szamba kolejnej rodzinie.

Kiedy wybrać zbiornik płytki, a kiedy głęboki? Zawsze, kiedy chcemy zainstalować szambo na terenie podmokłym, to powinniśmy wybrać zbiornik płytki. Natomiast w przypadku instalacji zbiornika na terenie piaszczystym, gdzie jest bardzo niski poziom wód gruntowych to najlepiej wybrać te głębokie betonowe szamba.

Jaką pojemność szamba betonowego wybrać?
Przewiń na górę