Jaką lodówkę dwudrzwiową wybrać?

W każdej kuchni znajduje się lodówka. To urządzenie niezbędne, niezwykle ważne w każdym domu. Najczęściej jest jednodrzwiowa, jednak nie zawsze. Kiedy warto rozważyć zakup lodówki dwudrzwiowej? Na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Rodzaje lodówek dwudrzwiowych

lodówka dwudrzwiowaW wielu kuchniach prym nadal wiodą lodówki jednodrzwiowe. Są małe, ale pojemne. Czteroosobowa rodzina może bez problemu ją użytkować. Ale alternatywą może być lodówka dwudrzwiowa. Wbrew pozorom wcale nie trzeba dysponować dużym metrażem, by móc ją ustawić w kuchni. A na pewno warto to rozważyć, bo tego rodzaju lodówka to symbol nowoczesności. Posiada przestronne regulowane półki, jak również specjalne pojemniki na warzywa, wytłaczankę na jajka oraz półki na drzwi. Wiele modeli jest też wyposażona w dodatkowe akcesoria, np. automatyczną kostkarkę do lodu, dystrybutor (podłączenie do bieżącej wody) oraz oświetlenie ledowe. Jak w klasycznych lodówkach, lodówki dwudrzwiowe posiadają zamrażarkę z systemem No Frost (nie wymaga rozmrażania). Najnowocześniejsze modele, w celu jak najlepszego użytkowania, posiadają również alarm (wskaźnik) wzrostu temperatury oraz niedomkniętych drzwi. Półki są też wykonane ze szkła bezpiecznego, a więc odpornego na zarysowania i uszkodzenia. Dla porównania – lodówka dwudrzwiowa ma pojemność użytkową chłodziarki – 398 litrów, zaś jednodrzwiowa – 279 litrów. Zdecydowanie wyższa jest też pojemność zamrażarki, co docenią zwłaszcza duże rodziny.

Zakup lodówki jest obligatoryjny. Najczęściej kupujemy ją na wiele lat, więc jej wybór nie może być przypadkowy. Jeśli dysponujemy miejscem, dobrze jest rozważyć wybór lodówki dwudrzwiowej. Nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla wielkopowierzchniowych domów, pasuje również do mniejszych mieszkań (również w bloku).

Jaką lodówkę dwudrzwiową wybrać?
Przewiń na górę