Jak wygląda nasiono marihuany?

W polskim prawodawstwie sprzedawanie, posiadanie, jak i kupowanie nasion konopi jest całkowicie legalne. Nie istnieją też limity ilościowe, toteż możemy zakupić dowolną ich liczbę. Sklepy z pestkami marihuany oferują bardzo bogaty asortyment. 

Ile kosztują regularne ziarna marihuany?

regularne nasiono marihuanyKlienci grow shopów, zwłaszcza ci początkujący, często mają problem z wyborem optymalnych dla swych potrzeb ziaren, bowiem nie są do końca zapoznani z tematem. Dlatego też należy wiedzieć, co się opłaca i dlaczego. Początkujący growerzy najczęściej zaopatrują się w regularne nasiona, ponieważ są one najtańsze. Natomiast mają pewną wadę – otóż nigdy nie wiemy ile wyrośnie z nich osobników płci męskiej, a ile żeńskiej. Logika natury sugeruje, że powinno być ich pół na pół, jednakże praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Dlatego też często bywa tak, że na dziesięć pestek, tylko dwie-trzy będą zdolne do wydania na świat żeńskiej rośliny, natomiast zdarzają się też sytuacje odwrotne. Regularne nasiono marihuany dobrego gatunku to koszt dziesięciu-dwudziestu złotych. Natomiast klienci z reguły nie kupują pojedynczych ziaren, gdyż jest to mało korzystna, z punktu widzenia ekonomii, opcja. Lepiej zdecydować się na zakup kilku sztuk pestek i uzyskać zniżki, które przy zakupie większej ilości, oferuje niemal każdy sklep. Za zakupem regularnych nasion przemawia fakt, że są one tanie i są one najlepszym materiałem do praktyki growingu. Natomiast ich wadą jest fakt, że tak naprawdę nie wiemy, czy z ziarna wyrośnie męska, czy żeńska roślina. 

Kupowanie nasion regularnych jest na swój sposób ryzykiem, jednak jeśli się ono opłaci, to warto je podejmować. Zwłaszcza, że kupując, powiedzmy, dziesięć ziaren, możemy mieć pewność, że inwestycja się zwróci i to w bardzo szybkim czasie. 

Jak wygląda nasiono marihuany?
Przewiń na górę