Jak wyczyścić basen?

Po zakończonym sezonie letnim lub nawet w jego trakcie, gdy wymieniamy wodę w basenie, to jesteśmy zmuszeni do jego dokładnego wyczyszczenia, ponieważ bezsensu jest nalewać świeżą, czystą wodę do basenu, który jest brudny. Na naszym ciele przenoszą się ziarna piasku i inne zabrudzenia, które finalnie lądują na dnie basenu i tam zalegają.

Wydajne odkurzacze basenowe

odkurzacz do dna basenuDokładne wyczyszczenie basenu to dość skomplikowane zadanie, skomplikowane i mozolne, chyba że posiadamy do tego odpowiedni sprzęt. Takim podstawowym urządzeniem służącym do czyszczenia basenu jest odkurzacz. Bez niego wybranie wszystkich zanieczyszczeń z zakamarków dna jest niemal niemożliwe. Odkurzacz do dna basenu pozwala nam wyczyścić basen co do ostatniego ziarna piasku zalegającego na jego dnie. Taki odkurzacz różni się od innych odkurzaczy tym, że zasysa powietrze znacznie mocniej, a także nie szkodzi mu woda. Profesjonalny odkurzacz basenowy nie posiada worków do których zbiera zanieczyszczenia, tylko specjalny pojemnik wykonany z tworzywa sztucznego, więc woda mu nie szkodzi w żaden sposób. Dużą zaletą takiego odkurzacza jest to że posiada on bardzo długi kabel zasilający, więc możemy odkurzyć całe dno bez potrzeby przepinania się z gniazda do gniazdka, czy też używania przedłużaczy. Kilka różnych końcówek umożliwia nam odkurzenie każdego miejsca, nawet tego najbardziej niedostępnego. Dzięki temu wyczyścimy cały basen w przeciągu kilkudziesięciu minut, a nie kilku godzin.

Wyżej opisane urządzenie do czyszczenia basenów jest naprawdę godne uwagi, zwłaszcza że nie kosztuje dużo, a znacznie ułatwia pracę związane z czyszczeniem dna basenu. Taki odkurzacz wciągnie nie tylko piasek i ziemię, ale także liście, które spadły z drzew do basenu. Możemy go kupić już za kilkaset złotych.

Jak wyczyścić basen?
Przewiń do góry