Jak szybko wybudować własny dom kanadyjski?

domy kanadyjskie

Mieszkanie w bloku, choć mające wiele zalet, dla wielu osób nie jest szczytem marzeń. Dopiero dom drewniany w Małopolsce, na własnej działce, w otoczeniu zieleni, jest w stanie ich zadowolić.

Domy kanadyjskie i dobre fundamenty

domy kanadyjskie Jednak taka budowa, przy wykorzystaniu tradycyjnych technik, może trwać nawet dwa lata. Po postawieniu stanu surowego dobrze jest budynek zostawić na jakiś czas, by ściany zdążyły osiąść. Potem wyczekiwanie na wyschnięcie posadzek, stropów, tynków. Wiele osób, zamieszkujących nie tylko województwo śląskie, wybiera domy drewniane. Są one wznoszone zdecydowanie szybciej, a co ważne, prace wykończeniowe mogą być prowadzone równoległe z budowlanymi. Ten rodzaj konstrukcji nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu budowlanego, jednak konieczna jest ekipa, mająca duże doświadczenie. Często w gestii inwestora zostaje wykonanie fundamentów lub płyty fundamentowej, na której są budowane tanie domy kanadyjskie na śląsku. Samo wznoszenie ścian jest stosunkowo proste, podobnie jak ocieplenie czy układanie instalacji wodnych i elektrycznych. Wydaje się, że nieodłącznym elementem, w jakie wyposażone są domu kanadyjskie na Śląsku, są kominki. Nadają one ciepły i niepowtarzalny klimat całemu wnętrzu. Aby rozpocząć budowę, konieczny jest projekt. Odpowiednią firmę bez problemu uda się znaleźć w każdym z miast, na przykład w Katowicach. Dobrze by było, gdyby projektant bezpośrednio współpracował z wykonawcami, dzięki temu cały proces budowy będzie przebiegał sprawnie i bez opóźnień. Tak układ ma również niebagatelne znaczenie, gdy inwestor zamierza dokonać jakiś zmian w trakcie budowy.

W porozumieniu z projektantem, nanoszącym konieczne zmiany i uaktualnienia, wszystko nabiera dużej elastyczności, a efekt końcowy, w ramach uzyskanego pozwolenia na budowę, może zasadniczo odbiegać od zaplanowanego pierwowzoru.

Jak szybko wybudować własny dom kanadyjski?
Przewiń na górę