Jak dbać o czystość wody w basenie poliestrowym?

Angażując się w projekt i budowę wymarzonego miejsca relaksu i aktywnego spędzania wolnego czasu, łatwo zapomnieć o jednym z najważniejszych elementów, czyli utrzymywaniem wody w czystości. Baseny ogrodowe mają tendencję do szybkiego zanieczyszczania się wody.

Baseny poliestrowe i utrzymanie porządku

basen poliestrowy

Dlatego należy pamiętać o regularnym jej filtrowaniu lub wymianie. Jak się do tego przygotować? Warto wyposażyć basen ogrodowy w zestaw do filtrowania, składający się z kilku elementów. Woda, która wypełnia baseny kąpielowe może być pełna zabrudzeń takich jak liście, kurz. Można je usuwać siatkami stanowiącymi wyposażenie które mają większe baseny ogrodowe z poliestru lub betonowe. Każdy producent, który dostarcza nam gotowy basen ogrodowy, powinien poinformować nas o możliwościach dbania o czystość wody. W jaki sposób możemy poznać, że woda wymaga oczyszczenia? Pierwszym sygnałem może być zmętnienie albo zmiana koloru. Powinniśmy reagować widząc wszelkiego rodzaju zmiany na dnie. Jeśli w porę nie usuniemy zanieczyszczeń, niestety mogą one ulec procesom gnilnym i spowodować natychmiastową konieczność wymiany wody w całym zbiorniku. Jest to bardzo kosztowne, dlatego lepiej monitorować stan wody i reagować na każde zanieczyszczenie. Znanym od lat sposobem na utrzymanie wody w czystości jest jej chlorowanie. Dodatkowo, możemy używać filtrów do wody, jak również starać się zakrywać zbiornik na noc. Dostępne są niedrogie preparaty chemiczne służące do poprawiania stanu wody tak, aby nie było ryzyka podrażnień skóry.

Jeśli woda jest twarda, zwiększa się prawdopodobieństwo tworzenia się osadów z kamienia. Z tym także można sobie poradzić stosując odpowiednie środki zmiękczające. Alternatywą dla chloru jest metoda ozonowania, niestety to rozwiązanie bardziej kosztowne.

Jak dbać o czystość wody w basenie poliestrowym?
Przewiń na górę