Jak chronić przestrzenie pomiędzy kafelkami?

Pomieszczenia, w których występuje duży poziom wilgotności powietrza, bardzo ważne jest uniemożliwienie rozwoju pleśni i grzybów. Szczególnie trudne jest to w takich miejscach, jak przestrzenie pomiędzy i pod kafelkami czy płytkami, W tym celu zazwyczaj stosuje się fugę, najlepiej żywiczną.

Zalety fugi epoksydowej

fugi epoksydowe mapeiWszyscy wiemy, jak trudne jest uchronienie się przed powstaniem grzybów i pleśni w pomieszczeniach, gdzie występuje duży poziom wilgotności. Jest to szczególnie trudne w miejscach trudno dostępnych, takich jak przestrzenie pod i pomiędzy kafelkami i płytkami. Najlepszym wyjściem dla ochrony tych miejsc są fugi epoksydowe mapei. Dlaczego? Ponieważ jest to spoiwo, które zapewnia odpowiednią ochronę nawet w tych miejscach, które są bardzo intensywnie eksploatowane. Dodatkowo, tego rodzaju fuga cechuje się wysoka odpornością, zarówno na bakterie czy też grzyby, jak i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo utrzymanie takiej fugi w czystości również nie sprawia problemów. Zalety tego spoiwa sprawiają, że jest ono wykorzystywane nie tylko w prywatnych łazienkach i kuchniach, ale także i w pomieszczeniach o zastosowaniach przemysłowych, takich jak fabryki, czy nawet pralnie przemysłowe. Fuga ta jest także najlepszym wyborem w przypadku lokali gastronomicznych. Jest to możliwe dzięki temu, że spoiwo to jest odporne nie tylko na wodę, ale i na tłuszcz czy na środki chemiczne. Dodatkowo, fuga ta do utrzymania w czystości nie wymaga używania agresywnych środków chemicznych, więc można jej używać również w miejscach, gdzie produkowana jest lub przetwarzana żywność.

Przestrzenie pomiędzy kafelkami czy płytkami bardzo trudno jest utrzymać w czystości. Dlatego też takie przestrzenie zazwyczaj trzeba zabezpieczyć, przy pomocy spoiw nazywanych fugami. Odpowiednia fuga powinna być odporna nie tylko na wodę, ale również środki chemiczne czy też tłuszcz.

Jak chronić przestrzenie pomiędzy kafelkami?
Przewiń na górę